Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Zielone światło dla budowy odcinka S19

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Data publikacji:
24-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
24-08-2023
Źródło:
Rynek Infrastruktury/GDDKiA

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Zielone światło dla budowy odcinka S19
fot. GDDKiADroga ekspresowa S19 w województwie lubelskim
Już wkrótce na pierwszym 9-kilometrowym odcinku Via Carpatii na Podlasiu możliwe będzie rozpoczęcie prac budowlanych. Wojewoda podlaski wydał bowiem decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w odniesieniu do odcinka między Bielskiem Podlaskim a Haćkami.

Budowa drogi ekspresowej S19, będącej kluczowym elementem transeuropejskiego korytarza transportowego Via Carpatia, wchodzi w fazę realizacyjną na kolejnych odcinkach. Wydanie decyzji ZRID dla odcinka Bielsk Podlaski Zachód – Haćki to kolejny krok w tym kierunku, otwiera ona bowiem pole do przejęcia terenu w korytarzu budowanej trasy i wypłatę odszkodowań na rzecz dotychczasowych właścicieli nieruchomości. Decyzja ZRID została wydana pod rygorem natychmiastowej wykonalności, a zatem wykonawca inwestycji właściwie ma już zielone światło do wejścia na plac budowy.Podpisany we wrześniu 2021 roku kontrakt w formule “projektuj i buduj” realizuje Budimex, a jego wartość opiewa na 326 mln zł. Czas realizacji inwestycji określono na 36 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych na etapie prac budowlanych, w ramach których oprócz budowy nowej drogi ekspresowej przewidziano również budowę nowego odcinka drogi krajowej nr 66 w celu skomunikowania obydwu tras. W ramach inwestycji powstaną węzły Bielsk Podlaski Północ (na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 19, która zostanie przekształcona w drogę wojewódzką) oraz Bielsk Podlaski Zachód (na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 66). Tym samym Bielsk Podlaski zyska obwodnicę od strony zachodniej, a ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miasta.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przewiduje, że odcinek zostanie oddany do użytku w II kwartale 2025 roku, a prace budowlane zostaną rozpoczęte w ciągu kilku tygodni. Warto dodać, że na decyzję ZRID oczekują kolejne odcinki Via Carpatii na Podlasiu w kierunku południowym względem Białegostoku. To odcinki Bielsk Podlaski Zachód – Boćki (ok. 12 kilometrów), Boćki – Malewice (ok. 16 kilometrów) oraz Malewice – Chlebczyn (ok. 25 kilometrów). Na decyzję ZRID oczekuje także projekt budowy nowego odcinka drogi krajowej nr 66 w Bielsku Podlaskim, który będzie stanowił południową obwodnicę miasta. Otwarcie wszystkich z powyższych odcinków ma nastąpić według deklaracji GDDKiA do końca 2025 roku. Zatem w południowej części regionu oprócz Bielska Podlaskiego obwodnicę zyskają również Siemiatycze.

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Małopolska: Zakończono palowanie osuwiska w Kasinie Wielkiej

Drogi i autostrady

Idzie kumulacja inwestycji. Będą problemy z kadrami

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Małopolska: Zakończono palowanie osuwiska w Kasinie Wielkiej

Drogi i autostrady

Idzie kumulacja inwestycji. Będą problemy z kadrami

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5