Partner serwisu
Intermodal i logistyka

BCT z nowym połączeniem do Warszawy

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
25-03-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
sg/Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
BCT z nowym połączeniem do Warszawy
fot. BCT Gdynia
Bałtycki Terminal Kontenerowy 23 marca rozpoczął obsługę nowego, regularnego połączenia kolejowego na trasie Gdynia-Pruszków k. Warszawy. Jego operatorem jest Polzug Intermodal. Pociągi kursować będą dwa razy w tygodniu.

– Od kilku lat obserwujemy zwiększający się udział kolei w przewozach kontenerowych. Coraz większe nakłady na rozwój transportu intermodalnego sprawiają, że staje się on atrakcyjny cenowo, oferując jednocześnie czas przejazdu zbliżony do transportu samochodowego – mówi Piotr Frąckowiak, kierownik działu kolejowego BCT. – Dlatego otwieranie kolejnych połączeń, zwłaszcza z tak dużymi rynkami konsumpcyjnymi jak Warszawa, jest tak istotne – dodaje.

 

Połączenie realizowane będzie wstępnie dwa razy w tygodniu, docelowo zaś trzy razy na tydzień. Z gdyńskich terminali pociągi wyjeżdżać będą w środy i soboty, a do terminalu w Pruszkowie docierać będą odpowiednio w czwartki i niedziele. Uzupełni to dotychczasową siatkę regularnych połączeń pomiędzy BCT a terminalami śródlądowymi m.in. w Gliwicach, Kutnie, Poznaniu, Terespolu Pomorskim czy Sławkowie.

 

Bałtycki Terminal Kontenerowy sukcesywnie zwiększa udział kolei w ogólnej liczbie przeładunków. Jeszcze w 2009 wynosił on 12%, by w ubiegłym roku osiągnąć rekordową wartość 42%. Ten najwyższy wynik pośród polskich terminali, ale również i jeden z najwyższych w Europie, plasuje BCT wśród liderów jeśli chodzi o realizację wytycznych Europejskiej Białej Księgi Polityki Transportowej, która zakłada że do 2030 r. 35% wszystkich ładunków przewożonych będzie po torach.

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5