Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Budowa łącznicy kolejowej na Lotnisko Chopina droższa o 450 tys. zł

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

sg

Data publikacji:
02-01-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Budowa łącznicy kolejowej na Lotnisko Chopina droższa o 450 tys. zł
Fot. mxruben, morguefile.com
Trwają prace przy budowie linii kolejowej, mającej połączyć Lotnisko im. Chopina z centrum miasta. Wykonawca inwestycji w ramach robót dodatkowych przeprowadzi prace wodne. Usunięcie kolizji wodociągu z tunelem podraża inwestycję o 450 tys. zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA w ramach zamówienia z wolnej ręki zleciły wykonawcy inwestycji ,,Modernizacja linii kolejowej nr 8, budowa łącznicy do lotniska Okęcie (od przystanku osobowego Służewiec do stacji MPL Okęcie)" dodatkowe zadania. Inwestycja obejmuje wykonanie robót dodatkowych na terenie Przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze”, mające na celu usunięcie kolizji wodociągu DN400 z tunelem.

 

Zamówienie zostało udzielone 22 grudnia 2011 r. Ofertę złożył wykonawca, który realizuje cołość inwestycji - konsorcjum firm w składzie: Bilfinger Berger Budownictwo SA (lider), ZUE SA, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o., Kolejowe Zakłady Automatyki Katowice SA.

 

Wartość zamówienia wynosi 450 tys. zł brutto. Projekt modernizacji linii kolejowej na Lotnisko Chopina finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Śrosowisko.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5