Partner serwisu
Intermodal i logistyka

El. Jaworzno: Rafako wykona 99,99 proc. prac

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
06-08-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
El. Jaworzno: Rafako wykona 99,99 proc. prac
fot. Włodzimierz Włoch
Rafako poinformowało o zawarciu z Mostostalem Warszawa zmienionej i ujednoliconej umowy konsorcjum dotyczącego Projektu Jaworzno zawartej 17 października 2012 roku.

Generalnym wykonawcą budowy bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa. Wartość oferty konsorcjum na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto).

 

Rafako poinformowało o zawarciu z Mostostalem Warszawa zmienionej i ujednoliconej umowy konsorcjum dotyczącego Projektu Jaworzno. Główne zmiany w stosunku do pierwotnej umowy zakładają wykonanie przez Rafako 99,99 prac na Projekcie Jaworzno a także podział wynagrodzenia należnego każdemu z partnerów konsorcjum odpowiadający nowemu procentowemu zakresowi prac realizowanych przez danego partnera. Wcześniejsze proporcje udziałów w konsorcjum wynosiły 51 proc. dla Rafako i 49 proc. dla Mostostalu. Ponadto Rafako jako lider konsorcjum będzie uprawniony do podejmowania samodzielnych decyzji oraz reprezentowania konsorcjum wobec zamawiającego. 

 

Jak informuje Rafako w komunikacie, w związku z wprowadzonymi zmianami, członkowie konsorcjum zawarli także umowę dodatkową, która określa warunki handlowe, na jakich strony uzgodniły nowe zasady współpracy na Projekcie Jaworzno w tym wynagrodzenie należne Mostostal Warszawa za zmniejszenie jego udziału w wynagrodzeniu i zakresie prac na Projekcie Jaworzno.

 

„Spółka opóźniła publikację warunków handlowych, na jakich strony zawarły umowę dodatkową, o czym spółka poinformowała Komisję Nadzoru Finansowego stosownym pismem. Opóźnienie zostało dokonane z uwagi na fakt, że ujawnienie warunków handlowych na obecnym etapie mogłoby naruszyć słuszny interes Rafako” – czytamy w komunikacie. Raciborska spółka ma podać warunki umowy do 1 października, czyli dzień po tym, kiedy upływa okres związania ofertą na Projekt Jaworzno.

Przypomnijmy, że prezes Tauronu, Dariusz Lubera poinformował, że do podpisania umowy na budowę bloku w Jaworznie może dojść w przeciągu najbliższych tygodni. - Do rozstrzygnięcia jest jeszcze kwestia gwarancji przez Rafako. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić dalszego przedłużania aneksu. Wtedy trzeba by było ten projekt zamykać. Myślę, że jest szansa podpisać umowę w sierpniu" - powiedział.

Termin podpisania umowy w sprawie budowy bloku w Jaworznie został przedłużony do końca września. Wcześniej mówiono o podpisaniu umowy do końca lipca. 

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

Drogi i autostrady

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

inf. prasowa Ministerstwa Infrastruktury 23 sierpnia 2023

Za dwa lata ma ruszyć budowa obwodnicy Wschowy

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

Drogi i autostrady

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

inf. prasowa Ministerstwa Infrastruktury 23 sierpnia 2023

Za dwa lata ma ruszyć budowa obwodnicy Wschowy

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5