Partner serwisu
Intermodal i logistyka

El. Kozienice: Pierwszy pylon gotowy

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
25-11-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
El. Kozienice: Pierwszy pylon gotowy
fot. Wojciech Śmiech
Ukończono budowę pierwszego pylonu komunikacyjnego na placu budowy nowego bloku energetycznego 1075 MW w Enea Wytwarzanie w Świerżach Górnych – podała spółka w komunikacie. Prace realizowało 80 pracowników, a do budowy wykorzystano 250 ton stali zbrojeniowej i 2400 m3 betonu.

Wysokie na 107,7 metra konstrukcje wyposażone będą w klatki schodowe, instalacje przeciwpożarowe, windy oraz szachty kablowe i instalacyjne obsługujące budynek kotłowni i maszynowni. W czasie budowy bloku pylony będą służyły przede wszystkim do sprawnego przebiegu montażu kotła i maszynowni. Później, w trakcie eksploatacji stanowić będą drogę komunikacyjną dla służb serwisowych i remontowych, a w przypadku wystąpienia ewentualnej awarii będą również bezpieczną drogą ewakuacyjną.

 

Jak informuje Enea, pylony powstają przy wykorzystaniu metody szalunku ślizgowego. Metoda ta, przy ciągłym betonowaniu pozwoliła na wybudowanie pierwszego z pylonów w ciągu 33 dni. Średnio na dobę powstawało 3,30 metra konstrukcji. Obecnie realizowane są również prace związane z wykonaniem chłodni kominowej.

 

Budowa bloku przebiega w oparciu o ustalony harmonogram, który przewiduje przekazanie nowej jednostki do eksploatacji w drugiej połowie 2017 r. Wykonawcą bloku jest konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europe.

Jeszcze w tym roku ruszy budowa chłodni kominowej, fundamentów kotła i fundamentów instalacji odsiarczania spalin. W 2014 r. rozpocznie się montaż konstrukcji kotła i budynku maszynowni. W kolejnych etapach zrealizowane zostaną: instalacja przygotowania wody, elektrofiltr oraz plac nawęglania, a w połowie 2016 r. planowany jest rozruch próbny.

 

Przypomnijmy, że prace przy budowie nowego bloku na węgiel kamienny w Elektrowni Kozienice rozpoczęły się w październiku 2012 r., kiedy to nastąpiło protokolarne przekazanie terenu budowy wykonawcy - polsko-japońskiemu konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Hitachi Power Europe.

Do 30 czerwca 2013 r. wykonano: ogrodzenie i oświetlenie terenu budowy, wykonano badania geologiczne gruntu pod opracowanie założeń fundamentowania obiektów; dokonano wyburzeń na terenie budowy; wykonano przekładki instalacji podziemnych; wykonano drogi dojazdowe; wykonano wykopy pod budynek główny oraz instalację odwadniania wykopów głębokich; rozpoczęto odwodnienia wykopów – obniżenie zwierciadła wód gruntowych i uruchomiono monitoring osiadania budynków przyległych; rozpoczęto palowanie w obszarze budynku kotłowni; kontynuowano głębokie wykopy w rejonie budynku głównego, budynku elektrycznego i zbiorników popiołu.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5