Partner serwisu
Intermodal i logistyka

El. Kozienice: Trwa budowa pylonów komunikacyjnych

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
21-11-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
El. Kozienice: Trwa budowa pylonów komunikacyjnych
fot. Wojciech Śmiech
Na placu budowy nowego bloku energetycznego w Enea Wytwarzanie zakończył się proces palowania. Wbicie ponad 1.500 pali pod fundamenty było niezbędne w wypadku podłoża, jakie występuje na terenie przewidzianym pod powstanie nowej jednostki wytwórczej.

Obecnie trwają prace związane z budową pylonów komunikacyjnych pomiędzy przyszłą maszynownią i kotłownią. Na utwardzonej palami powierzchni zbudowane zostaną główne obiekty nowego bloku elektrowni, w tym: kotłownia, maszynownia, budynek urządzeń elektrycznych, zbiorniki retencyjne popiołów oraz galeria nawęglania. W wysokich na ponad 107 metrów i budowanych metodą ślizgu pylonach znajdą się klatki schodowe, szyby windowe oraz kanały pionowe dla kabli elektrycznych i instalacji sanitarnych.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku ruszy budowa chłodni kominowej, fundamentów kotła i fundamentów instalacji odsiarczania spalin. W 2014 r. rozpocznie się montaż konstrukcji kotła i budynku maszynowni. W kolejnych etapach zrealizowane zostaną: instalacja przygotowania wody, elektrofiltr oraz plac nawęglania, a w połowie 2016 r. planowany jest rozruch próbny. Energia z nowego bloku zasili krajowy system energetyczny za cztery lata, w 2017 r.

Nowy blok energetyczny, który powstaje w Świerżach Górnych będzie miał moc 1.075 MW.

Przypomnijmy, że prace przy budowie nowego bloku na węgiel kamienny w Elektrowni Kozienice rozpoczęły się w październiku 2012 r., kiedy to nastąpiło protokolarne przekazanie terenu budowy wykonawcy - polsko-japońskiemu konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Hitachi Power Europe.

 

Do 30 czerwca 2013 r. wykonano: ogrodzenie i oświetlenie terenu budowy, wykonano badania geologiczne gruntu pod opracowanie założeń fundamentowania obiektów; dokonano wyburzeń na terenie budowy; wykonano przekładki instalacji podziemnych; wykonano drogi dojazdowe; wykonano wykopy pod budynek główny oraz instalację odwadniania wykopów głębokich; rozpoczęto odwodnienia wykopów – obniżenie zwierciadła wód gruntowych i uruchomiono monitoring osiadania budynków przyległych; rozpoczęto palowanie w obszarze budynku kotłowni; kontynuowano głębokie wykopy w rejonie budynku głównego, budynku elektrycznego i zbiorników popiołu.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5