Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Energa-Operator: 10 proc. klientów skorzysta z liczników zdalnego odczytu

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
25-11-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Energa-Operator: 10 proc. klientów skorzysta z liczników zdalnego odczytu
fot. Mateusz Janik
Energa-Operator zainstalowała 300 tys. liczników zdalnego odczytu. Oznacza to, że w zasięgu nowej technologii znalazło się już ponad 10 proc. wszystkich klientów spółki.

Jak informuje Energa-Operator, z nowych liczników wkrótce będą mogli skorzystać m.in. mieszkańcy Brodnicy, Ciechanowa, Koszalina, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, a także niektórych dzielnic Gdyni i Torunia. Od momentu uruchomienia systemu przesyłania danych mieszkańcy mogą sprawdzać bieżące zużycie energii w portalu internetowym, a także przez aplikacje mobilne. System umożliwia przekazywanie sprzedawcom energii danych do fakturowania klientów za bieżące zużycie, co pozwala na odejście od nielubianych prognoz.

Energa-Operator rozpoczęła instalację nowych liczników w grudniu 2011 r. po przeprowadzeniu serii testów. Obecnie spółka prowadzi już masowe wdrożenie systemu. Na bieżąco przesyłane są dane z ok. 240 tys. urządzeń i stopniowo uruchamiany jest zdalny odczyt z kolejnych stacji. Montowane liczniki pracują w otwartym i zgodnym z wymaganiami URE standardzie PRIME. W przyszłym roku firma planuje zainstalowanie kolejnych 350 tys. urządzeń, co oznacza, że w zasięgu systemu znajdzie się 25 proc. klientów spółki.

Program instalacji liczników inteligentnych jest początkiem budowania systemu inteligentnych sieci energetycznych. Firma obecnie testuje rozwiązania smart grid na Półwyspie Helskim. Oprócz instalacji liczników, zmodernizowano tam sieć energetyczną, montując m.in. zaawansowane systemy w zakresie automatyki, regulacji i kontroli oraz uruchomiono systemy informatyczne pozwalające na monitorowanie i rekonfigurację sieci energetycznej. Celem, który zdaniem spółki został na tym terenie osiągnięty, jest poprawa niezawodności i efektywności pracy sieci oraz stworzenie możliwości do przyłączania na masową skalę mikroźródeł instalowanych przez odbiorców.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Energa-Operator zamawia 450 tys. inteligentnych liczników

Intermodal i logistyka

Landis+Gyr dostarczy inteligentne liczniki dla RWE

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Energa-Operator zamawia 450 tys. inteligentnych liczników

Intermodal i logistyka

Landis+Gyr dostarczy inteligentne liczniki dla RWE

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5