Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Ergo Hestia zainteresowana wsparciem projektu rozbudowy El. Jaworzno

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
03-12-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Ergo Hestia zainteresowana wsparciem projektu rozbudowy El. Jaworzno
fot. Włodzimierz Włoch
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia przystąpiło do listu intencyjnego dotyczącego projektu bloku energetycznego o mocy 800–910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III – podało Rafako w komunikacie.

Niewiążący list Intencyjny z Rafako podpisały już PKO BP, TUiR Warta, KUKE, Generali TU oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. 2 grudnia Ergo Hestia potwierdziła swoje zainteresowanie wsparciem Projektu Jaworzno poprzez udzielenie gwarancji przewidzianych w treści kontraktu na budowę bloku energetycznego o mocy 800 – 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno IIIoraz wyraziła gotowość prowadzenia rozmów mających na celu ustalenie zasad finansowych, warunków rozliczeń i zabezpieczenia płatności, których zawarcie lub dokonanie stanowi warunek konieczny, ale nie wyłączny wsparcia przez Ergo Hestia realizacji Projektu Jaworzno.

- Budujemy solidne wsparcie finansowe dla realizacji Projektu Jaworzno. Zainteresowanie Banku Gospodarstwa Krajowego i innych wiodących instytucji finansowych w Polsce, udziałem w tym projekcie przybliża nas do spełnienia wymogów kontraktu – powiedział po podpisaniu listu intencyjnego przez BGK Paweł Mortas, prezes Rafako. - Spodziewam się, że wkrótce będziemy mogli przedstawić modele finansowania lub dostarczenia gwarancji, które wypracowujemy z naszymi partnerami z instytucji finansowych – dodał Jarosław Dusiło, wiceprezes Rafako.

Przypomnijmy, że zarząd Tauron Polska Energia na początku stycznia dokonał wyboru oferty na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa. Wartość oferty wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto). Jednak do zaplanowanego na drugi kwartał 2013 r. podpisania kontraktu jeszcze nie doszło.

Dariusz Lubera, prezes Tauronu zapytany przez portal "RynekInfrastruktury.pl" o to, czy uda się Rafako uzyskać gwarancje od polskich instytucji finansowych jeszcze w tym roku, odpowiedział: - Na pewno będzie o to bardzo trudno. Jednak do końca roku, w okresie tego przedłużenia, chcemy uzyskać jedną pewność – że ta gwarancja na 100 proc. będzie w deklaracjach polskich instytucji finansowych.
 

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5