Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Euro 2012: Milion pasażerów na lotniskach

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

sg

Data publikacji:
19-12-2011
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury/Forsal.pl

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Euro 2012: Milion pasażerów na lotniskach
Fot. veggiegretz, morguefile.com
Ruch na czterech głównych lotniskach w czasie mistrzostw będzie dwa razy większy niż zwykle. Porty w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku będą musiały przyjąć ok. 1 mln pasażerów. To dużo, zważywszy że cały tegoroczny ruch lotniczy sięgnie 20 mln osób – podał portal Forsal.pl.

– To są wstępne szacunki. Pełna informację na temat liczby pasażerów na lotniskach będziemy mieć pod koniec stycznia 2012 r. – zapewnił Rynek Infrastruktury Rafał Marczewski, krajowy koordynator ds. lotnisk spółki PL 2012.

Na Euro 2012 zwiększona liczba pasażerów będzie nie tylko w czterech głównych miastach, gdzie będą rozgrywać się mecze, ale także w portach wspomagających. Dla Warszawy będą to lotniska w Modlinie (w budowie) i w Łodzi, dla Gdańska – lotnisko w Gdyni. - Prawdopodobnie lotniska w Modlinie i Gdyni na Euro 2012 będą gotowe jedynie do obsługiwać mały ruch lotniczy (General Aviation) – wyjaśnia Marczewski.

W Gdańsku w zeszłym tygodniu zostało oddanych do użytku pięć inwestycji. W Warszawie do obsługi zwiększonego ruchu przyjęto rozwiązanie tymczasowe. Na terenie lotniska stanie terminal kontenerowy. Takie samo rozwiązanie zostało przyjęte na lotnisku w Modlinie. W Poznaniu część przylotowa terminalu jest już poważnie zaawansowana, a nowa droga kołowania i płyty postojowe mają być gotowe wczesną wiosną. Jeszcze w tym roku do użytku ma zostać oddany nowy terminal i płyta postojowa we Wrocławiu.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5