Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Kozienice: Wykonano dolny wieniec płaszcza chłodni kominowej

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
30-01-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Kozienice: Wykonano dolny wieniec płaszcza chłodni kominowej
fot. Włodzimierz Włoch
Na placu budowy nowego bloku 1075 MW w Enea Wytwarzanie wykonano zabetonowanie pierwszych odcinków rurociągów wody chłodzącej o średnicy 3,8 m, łączących maszynownię z chłodnią kominową – poinformowała Enea.

Jeszcze przed świętami zamontowano także ostatnią belkę dolnego wieńca płaszcza chłodni. - Prace realizowane są sprawnie i są już znacznie zaawansowane na wielu frontach. Zostały wykonane fundamenty chłodni kominowej, zrealizowano montaż kolumn i elementów pierścienia nośnego - chłodnia kominowa nabiera kształtów. Trwają obecnie pozostałe prace żelbetowe w budynku urządzeń elektrycznych, kotle oraz obiektach instalacji odsiarczania. Realizowane są równolegle roboty polegające na montażu głównych rurociągów wody chłodzącej. Oceniam, że wszystko idzie dobrze i zgodnie z harmonogramem – powiedział w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Gregor Sobisch.

 

W 2014 r. rozpocznie się montaż konstrukcji kotła i budynku maszynowni. W kolejnych etapach zrealizowane zostaną: instalacja przygotowania wody, elektrofiltr oraz plac nawęglania, a w połowie 2016 r. planowany jest rozruch próbny.

Przypomnijmy, że prace przy budowie nowego bloku na węgiel kamienny w Elektrowni Kozienice rozpoczęły się w październiku 2012 r., kiedy to nastąpiło protokolarne przekazanie terenu budowy wykonawcy - polsko-japońskiemu konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Hitachi Power Europe.

 

Nowy blok na węgiel kamienny, który powstaje w Świerżach Górnych będzie miał moc 1075MW. Po jego uruchomieniu Elektrownia Kozienice (obecnie Enea Wytwarzanie) będzie dostarczać prąd do co 9 gospodarstwa domowego w Polsce. To kluczowy projekt dla poznańskiej spółki. Dzięki inwestycji na Mazowszu po 2017 r. wytwarzanie będzie core biznesem spółki.

 

Umowa z konsorcjum Hitachi Power Europe GmbH oraz Polimex-Mostostal została podpisana we wrześniu. Czas realizacji przedsięwzięcia wynosi 58 miesięcy od daty podpisania kontraktu. Według Enei, przewidywane nakłady na realizację inwestycji wynoszą ok. 5,3 mld zł netto (z wyłączeniem kosztów finansowych). W celu zapewnienia środków na realizację ww. inwestycji we wrześniu 2012 r. Zarządy Enea i Enea Wytwarzanie zawarły z BRE Bankiem umowę programową dotyczącą programu emisji obligacji do kwoty 4 mld zł. Wraz z umową programową, pomiędzy Enea a Enea Wytwarzanie zawarta została umowa o gwarantowanie objęcia obligacji dotycząca programu emisji obligacji do kwoty 4 mld zł.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5