Partner serwisu
Intermodal i logistyka

LOT i JetBlue łączą Polskę z Ameryką Północną

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
04-04-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT/Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
LOT i JetBlue łączą Polskę z Ameryką Północną
Fot. PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie JetBlue Airways informują o nawiązaniu współpracy w zakresie połączeń międzyliniowychmiędzywarszawskim Lotniskiem Chopina oraz portem lotniczym im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku.

Nowa umowa oferuje pasażerom wiele połączeń między siatką JetBlue w Ameryce Północnej a siatką połączeń LOT-u obejmującą swym zasięgiem Europę, Bliski Wschód i Azję. Podróżni mogą dokonywać rezerwacji biletów na loty obsługiwane przez PLL LOT. i JetBlue za pośrednictwem serwisów call centre obu przewoźników lub przez Internet a także w biurach podróży.

 

LOT oferuje bezpośrednie połączenie z Nowego Jorku do swojego macierzystego portu lotniczego w Warszawie, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na któryś z ponad 45 lotów do innych miast w Polsce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Dla pasażerów z Ameryki, do najbardziej popularnych kierunków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej należą m.in. Bukareszt, Budapeszt, Belgrad, Kijów, Lwów, Odessa, Ryga, Sankt Petersburg, Sofia, Tallinn i Wilno.

 

Mające swoją siedzibę w Nowym Jorku linie lotnicze JetBlue oferują dogodne połączenia pomiędzy obsługiwanymi przez LOT rejsami transatlantyckimi a miastami na wschodnim wybrzeżu USA, takimi jak Buffalo w stanie Nowy Jork, Charlotte i Raleigh/Durham w Północnej Karolinie, Pittsburgh w Pensylwanii, jak również z wieloma miastami na Florydzie.

- Z nadzieją nawiązujemy współpracę z linią JetBlue. LOT od wielu lat jest obecny na amerykańskim rynku, który z punktu widzenia polskiego przewoźnika stwarza duże możliwości rozwoju - mówi Marcin Piróg, prezes zarządu PLL LOT. Dzięki podpisanemu porozumieniu z nowym partnerem JetBlue, możemy zaoferować naszym pasażerom szerszy wybór połączeń w najwyższym standardzie obsługi.

 

- JetBlue i Polskie Linie Lotnicze LOT mają ze sobą wiele wspólnego – podkreśla Bryan Kapeckas, dyrektor JetBlue ds. współpracy z liniami lotniczymi. - Wysokiej jakości obsługa i renomowane marki przyciągają klientów z całego świata i z pewnością taki właśnie będzie efekt połączenia wysiłków PLL LOT SA i JetBlue w zakresie rozszerzania zasięgu działalności w Europie i obu Amerykach - dodaje.

 Obecnie samoloty w barwach LOT latają do ponad 50 miast w Europie i Ameryce Północnej. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 20.800 rejsów dziennie do 1.300 portów lotniczych w 189 krajach. W 2012 roku LOT rozpocznie eksploatację samolotów najnowszej generacji - Boeing 787 Dreamliner.

JetBlue ma swoją główną siedzibę w Nowym Jorku, biura znajdują się też m.in. w Bostonie, Los Angeles i Orlando. Linia znana jest na rynku w Stanach Zjednoczonych jako zdobywca nagród za jakość usług jak i oferująca bezpłatną telewizję na pokładach samolotów. JetBlue oferuje swoim pasażerom komfort podróży dzięki m.in. fotelom z największą przestrzenią na nogi wśród wszystkich amerykańskich linii lotniczych. JetBlue realizuje obecnie średnio 750 rejsów dziennie do 70 miast a w najbliższych planach jest uruchomienie połączenia w maju do Dallas.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5