Partner serwisu
Intermodal i logistyka

LOT wygrał z OLT Express w sądzie

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
16-05-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
LOT wygrał z OLT Express w sądzie
Fot. OLT Express
Polskie Linie Lotnicze LOT otrzymały decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, w której Sąd postanowił o zakazie rozpowszechniania reklamy przewoźnika OLT Express łudząco podobnej do reklamy LOT-u na czas trwania procesu między spółkami.

Decyzją Sądu przewoźnik OLT Express ma zaniechać rozpowszechniania w jakikolwiek sposób reklam, które zawierają grafikę samolotu od strony dziobu, do którego pasażerowie wchodzą z jednej strony a wychodzą z drugiej strony oraz wykorzystania w tle obrazów przedstawiających charakterystyczne budowle znanych miejsc na świecie oraz użycia nazwy „Nowe Polskie Linie Lotnicze”. Sąd przychylił się do argumentacji LOT-u, że ten layout jest wykorzystywany przez PLL LOT od listopada 2011 roku, znacznie wcześniej niż rozpoczęła się kampania promocyjna drugiego przewoźnika, czyli w lutym br.

 

Sąd przyznał również w postanowieniu, że nazwa „Polskie Linie Lotnicze” jest częścią firmy LOT, która jest używana powszechnie od momentu powstania, czyli od 1929 roku, co tym samym jest jednoznacznie kojarzone i identyfikowane z nazwą narodowego przewoźnika. Dlatego też Sąd zakazał wykorzystywania zwrotu „Polskie Linie Lotnicze” we wszelkich formach reklamy OLT Express na czas trwania procesu.

 

- Postanowienia sądu są jak na razie zabezpieczeniem PLL LOT na czas przyszłego procesu z drugim przewoźnikiem. Niemniej odczuwamy satysfakcję, że sąd przychylił się do argumentacji naszej firmy, że reklama drugiego przewoźnika jest elementem nieuczciwej konkurencji – mówi Leszek Chorzewski, rzecznik prasowy PLL LOT. - Dla LOT-u, tradycyjnej linii z bogatą historią, ważne jest aby nasi Pasażerowie nie byli wprowadzeni w błąd co do naszej marki i świadczonych usług. Warto zacytować zdanie z postanowienia sądu, odnoszące się do podobieństwa reklam jako, że „konsekwencją tego stanu rzeczy może być pasożytnicze wykorzystywanie przez obowiązanego [OLT Express] renomy marki uprawnionego [LOT] do budowania swojej pozycji rynkowej – dodaje Leszek Chorzewski.

 

Pod koniec lutego LOT skierował do OLT Express pismo wzywające do zaniechania emisji reklamy. Po odmowie zaniechania reklamy przez OLT Express PLL LOT zdecydowały się wystąpić na drogę sądową.

 

Postanowienie Sądu dotyczące zakazu emisji reklamy łudząco podobnej do reklamy LOT-u zostało dostarczone obu stronom i podlega natychmiastowej wykonalności.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Koło zyska powiatową obwodnicę

Drogi i autostrady

Koło zyska powiatową obwodnicę

Elżbieta Pałys 29 sierpnia 2023

Gdańsk. Wiadomo kto przebuduje drogi do portu

Intermodal i logistyka

Jak LOT zarobi miliard złotych? Dwie recepty prezesa Fijoła

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Koło zyska powiatową obwodnicę

Drogi i autostrady

Koło zyska powiatową obwodnicę

Elżbieta Pałys 29 sierpnia 2023

Gdańsk. Wiadomo kto przebuduje drogi do portu

Intermodal i logistyka

Jak LOT zarobi miliard złotych? Dwie recepty prezesa Fijoła

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5