Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Lotnisko Chopina nagrodziło lotniskowe firmy

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
10-02-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Lotnisko Chopina nagrodziło lotniskowe firmy
Fot. Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie
Po raz szósty Lotnisko Chopina przyznało nagrody swoim najważniejszym partnerom biznesowym: przewoźnikom lotniczym, touroperatorom oraz najemcom powierzchni handlowo-usługowych.

PLL LOT został wyróżniony za wzrost ruchu pasażerskiego w segmencie przewozów tradycyjnych (wzrost o 426 644 pasażerów) oraz za rozwój siatki połączeń (za połączenie do Doniecka), który zanotował wzrost o 426 644 pasażerów. Polskie Linie Lotnicze LOT to największy przewoźnik na Lotnisku Chopina w Warszawie. Oferuje najszerszą siatkę połączeń w kraju, do Europy, a także Ameryki Północnej, Azji, na Bliski Wschód i do Afryki. Członek Star Alliance. Od grudnia roku 2012 będzie pierwszym przewoźnikiem europejskim posiadającym w swojej flocie najnowocześniejsze samoloty Boeing 787 Dreamliner, które będą operować głównie na kierunkach transatlantyckich. W sezonie rozkładowym Zima 2011/2012, LOT oferuje z Lotniska Chopina połączenia na 55 kierunkach do 33 krajów świata. W roku 2011 obsłużył w ruchu rozkładowym 4 032 107 pasażerów.

 

W segmencie przewozów czarterowych zwyciężył Enter Air (wzrost o 287 058 pasażerów). Enter Air to największy polski przewoźnik czarterowy, bazujący swoje samoloty na Lotnisku Chopina, który swoją działalność rozpoczął w 2010 roku. Operuje cyklicznie na 32 kierunkach czarterowych głównie do Egiptu, Turcji, Grecji, Hiszpanii i na Wyspy Kanaryjskie. W roku 2011 obsłużył 399 530 pasażerów.

 

Natomiast największy wzrost przewozów cargo zanotowała firma DHL (wzrost o 1 077 ton). Przewoźnik jest wieloletnim rozkładowym operatorem cargo na Lotnisku Chopina w Warszawie. DHL operuje z/do Warszawy typem głównie statkami powietrznymi typu Boeing 752.

 

Alitalia została wyróżniona za największy poziom satysfakcji ze świadczonych usług. Alitalia to największy przewoźnik narodowy Włoch, należący do aliansu Sky Team. Posiada w swojej flocie ponad 154 samolotów oraz kolejne 61 w zamówieniu. Jego siatka połączeń obejmuje ponad 71 kierunków do Europy, Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej. Jego oferta z/do Lotniska Chopina w Warszawie obejmuje połączenia do/z Rzymu, 7 połączeń tygodniowo, samolotami Airbus A320.

W nietypowej kategorii „najcichszego przewoźnika” został nagrodzony Wizzair.

Wizz Air to węgierski przewoźnik niskokosztowy, oferuje połączenia na 222 kierunkach do 66 miast w 24 krajach Europy. Posiada flotę 34 samolotów Airbus A320. Jego oferta z/do Lotniska Chopina w Warszawie, w sezonie rozkładowym Zima 2011/2012 obejmuje połączenia do 16 lotnisk w Europie.

 

Pozostałe nagrody to rozdano w kategoriach: największe wydarzenie promocyjne – Lufthansa z lądowanie Airbusa A380; dla touroperatorów – Biuro podróży Nowa Itaka; dla handlerów – Księgarnia im. F. Chopina i Business Shark Pub.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5