Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Lotnisko Chopina: Samoloty LOT-u bez serwisu, bo pracownicy strajkują

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

sg

Data publikacji:
19-03-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury/TVN24

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Lotnisko Chopina: Samoloty LOT-u bez serwisu, bo pracownicy strajkują
Fot. Lot Aircraft Maintenance Services
O północy rozpoczął się strajk pracowników obsługi naziemnej na Lotnisku Chopina w Warszawie. – Na razie wszystkie loty odbywają się normalnie, nie przewidujemy żadnych opóźnień – powiedział nam rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski.

Strajk dotyczy sporu zbiorowego pracowników spółki LOT AMS z jej zarządem. Mechanicy, zajmujący się serwisowaniem samolotów LOT-u, żądają podwyżek. Zgodnie z naszymi informacjami chcą podniesienia płac o 2 tys. netto. – Pracownicy chcą wykorzystać dobry dla siebie moment, kiedy spółka jest przygotowywana do sprzedaży. Spełnienie takich wygórowanych żądań dla LOT AMS oznaczałoby koniec – mówi Leszek Chorzewski. – Pracownicy tłumaczą swój protest walką o bezpieczeństwo maszyn, ale sprawy finansowe nie mają nic wspólnego z poziomem bezpieczeństwa lotów – dodaje.


Strajk ma potrwać bezterminowo. Protest ma polegać na tym, że mechanicy nie będą przystępować do normalnych działań, czyli nie będą dokonywać niezbędnych wpisów w dziennikach pokładowych, które umożliwiają samolotom startowanie z lotniska – informuje TVN24.

- Na kilka najbliższych dni mamy przygotowane samoloty. Jeśli strajk by się przedłużył, mamy porozumienie z firmą, która dla nas będzie wykonywać serwis maszyn – zapewnił nas rzecznik PLL LOT.

 

Jak informuje TVN24 w piątek wiceprezes LOT AMS Monika Malanowska poinformowała, że spółka w obecnej sytuacji finansowej nie może zrealizować żądań związków dotyczących podwyżki płac. Zaznaczyła jednocześnie, że zarząd spółki podjął wszelkie działania, aby zabezpieczyć wszystkie usługi, jakie spółka świadczy klientom, tak aby akcja protestacyjna nie przysporzyła problemów kontrahentom.

***

Oświadczenie LOT AMS:

 

"Zarząd spółki LOT Aircraft Maintenance Services kategorycznie zaprzecza, jakoby planowana z niedzieli na poniedziałek – z 18 na 19 marca 2012 roku – akcja strajkowa, jak podają do opinii publicznej przedstawiciele związków zawodowych, miała jakiekolwiek powiązania z zagrożeniami bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

 

Zapowiadana przez związki zawodowe, działające w LOT AMS, akcja protestacyjna nie dotyczy – jak zapowiadają organizatorzy strajku – zmniejszającej się liczby mechaników, nadmiernej eksploatacji pracowników, czy też warunków ich pracy. Organizacja strajku jest wynikiem wszczęcia sporu zbiorowego, którego przedmiotem były żądania podwyższenia płacy wszystkim pracownikom spółki. Te właśnie żądania leżą u podstaw sporu, a nie, jak podaje Pan Robert Skalski – przewodniczący Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego, ogromne przeciążenia w pracy, „które mogą doprowadzić do katastrofy”.

 

Nadrzędnym priorytetem świadczonych przez spółkę usług jest bezpieczeństwo pasażerów, korzystających z oferty Klientów LOT AMS. Spółka posiada certyfikaty wymagane polskim oraz międzynarodowym prawem lotniczym."

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5