Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Marzec: Warszawę czeka dywersyfikacja usług lotniczych

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

sg

Data publikacji:
10-01-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Marzec: Warszawę czeka dywersyfikacja usług lotniczych
Fot. Rynek Kolejowy
Przedsiębiorstwo Państwowe ”Porty Lotnicze”, zarządzające portem lotniczym w Warszawie, jest również w 1/3 właścicielem nowo budowanego portu w Modlinie. - Budowa nowego lotniska znakomicie poszerzy spektrum usług lotniczych, jakich potrzebuje Warszawa i Mazowsze – powiedział Rynkowi Infrastruktury Michał Marzec, prezes Lotniska Chopina.

PP ”Porty Lotnicze” traktuje swoje drugie lotnisko na Mazowszu jako infrastrukturę wspomagającą dla Lotniska Chopina. – Zainwestowaliśmy w ten projekt już 80 mln zł. Warszawa jest w stanie generować bardzo duży ruch low-costowy. Lotnisko w Modlinie na pewno będzie bardziej atrakcyjne dla przewoźników niskokosztowych – przekonywał Marzec.

 

Prezes oba porty lotnicze widzi jako porty wyspecjalizowane w różnych usługach. - Nowa inwestycja wynika również z dywersyfikacji usług lotniczych. Bardzo mało jest lotnisk takich, które są w stanie świadczyć usługi dla lotnicze dla wszystkich, którzy są zainteresowani lataniem. Stąd Lotnisko Chopina będzie się specjalizować w lotach rozkładowych, transkontynentalnych, długodystansowych. Będzie nastawione na obsługę pasażerów, którzy chcą latać w komfortowych warunkach i są w stanie za taka obsługę zapłacić. To dotyczy również linii lotniczych, które maja określone standardy obsługi pasażerów.

 

- Inny istotny aspekt współpracy między dwoma lotniskami to ich wzajemne uzupełnianie się i wspieranie w sytuacjach kryzysowych – w przypadku lotów zakłóconych, sytuacji złej pogody i innych nieprzewidywalnych wypadków – wyjaśnia Marzec. W listopadzie zeszłego roku po awaryjnym lądowaniu Boeinga na Okęciu, lotnisko było zamknięte prze dwa dni, a jego loty obsługiwały porty w Łodzi, Poznaniu czy Katowicach. Po uruchomieniu lotniska w Modlinie takie sytuacje byłyby mniej kosztowne dla przewoźników, którzy musza przetransportować pasażerów do miasta docelowego.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5