Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Mielczarski: W niepewnych czasach trzeba być ostrożnym

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-05-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Mielczarski: W niepewnych czasach trzeba być ostrożnym
- Choć nie muszę podejmować rozstrzygnięć takich, jak np. szef PGE, to gdybym musiał, to również byłbym ostrożny w podejmowaniu dalekosiężnych decyzji - stwierdził Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej w trakcie dyskusji na temat budowy strategii biznesowych w energetyce w czasach niepewności, jaka odbyła się na EKG w Katowicach.

- Pytanie obecnie jest takie: Co robić, kiedy nie wiadomo, co robić? Bo mamy szereg niepewności – po części krajowych, po części europejskich i światowych. Nie wiemy np. co będzie dalej z opłatami za emisje czy co daj będzie z OZE, bo wiadomo, że systemy wsparcia jak taryfy gwarantowane czy certyfikaty się nie sprawdziły. Obydwa systemy są w głębokim kryzysie – powiedział Władysław Mielczarski - Za kilka lat przyjdzie nam zmierzyć się z kwestią gazu ze złóż niekonwencjonalnych. Do tego dochodzi niepewność krajowa. Mieliśmy wdrożyć szereg dyrektyw, co niestety się nie dzieje. Generalna zasada jest więc taka, że jeśli do końca nie wiadomo, co robić, jaka będzie przyszłość, nie należy angażować się w przedsięwzięcia długotrwałe. Czas niepewności, który będzie się klarował w ciągu najbliższych lat, trzeba wykorzystać do wzmocnienia pozycji wewnętrznej. Dlatego, że jeśli sytuacja będzie już jasna, to będziemy konkurencyjni – tłumaczył.

- Patrzymy na polskie firmy jak PGE, Enea czy Tauron, jako na firmy, które funkcjonują od dawna, a przypomnę, że zostały one stworzone 2006 r. w sztuczny sposób, a wstępna konsolidacja trwała kilka lat. Nie znaczy to, że firmy te są dobrze skonsolidowane wewnętrznie. W związku z tym jest teraz okazja, by wzmocnić wewnętrznie te firmy i cały czas monitorować sytuację, aby rozpocząć działania w odpowiednim momencie. I choć nie muszę podejmować decyzji takich, jak np. szef PGE, to gdybym musiał, to również byłbym ostrożny w podejmowaniu dalekosiężnych decyzji – powiedział Mielczarski odnosząc się decyzji o rezygnacji przez Polską Grupę Energetyczną z rozbudowy elektrowni Opole.

 

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5