Partner serwisu
Intermodal i logistyka

OLT Express: Ogłoszenie zwycięstwa przez LOT jest przedwczesne

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
17-05-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
OLT Express: Ogłoszenie zwycięstwa przez LOT jest przedwczesne
fot. Rynek Infrastruktury
W związku z orzeczeniem sądu, uznającym elementy kampanii reklamowej OLT Express za splagiatowane z kampanii LOT-u, władze OLT poinformowały, że przewoźnik będzie się odwoływać od decyzji sądu i w najbliższym czasie podejmie odpowiednie kroki na drodze prawnej.

- W dniu wczorajszym OLT Express zostało poinformowane o decyzji sądu okręgowego w Warszawie w sprawie zainicjowanego przez LOT jednostronnego postępowania zabezpieczającego roszczenia LOT dotyczące kampanii reklamowej. Jest to standardowe postępowanie polegające na zabezpieczeniu roszczeń wyłącznie jednej ze stron – tej, która takie doniesienie składa – mówi Magdalena Grzybowska, szef ds. komunikacji OLT Express.

 

- Co istotne, sąd wydał postanowienie wyłącznie w oparciu o argumenty przedstawione przez LOT, bez wcześniejszego wysłuchania argumentów OLT Express, gdyż tak skonstruowane są przepisy regulujące postępowanie zabezpieczające. Na tę chwilę sąd w swoim postanowieniu uznał jedynie, że niektóre roszczenia LOT zostały uprawdopodobnione (co w żaden sposób nie oznacza "udowodnione"), natomiast OLT Express dopiero teraz będzie miało szansę wypowiedzenia się w tej sprawie i będzie się odwoływać od decyzji Sądu – dodaje Grzybowska.

- Jak wynika z decyzji, sąd nie zakazał rozpowszechniania reklam OLT Express, tylko posługiwania się reklamami zawierającymi określony motyw graficzny i słowa "Nowe Polskie Linie Lotnicze", a także reklamami zawierającymi słowa „Polskie Linie Lotnicze”. Nieprawdą jest jakoby sąd w zupełności zabronił OLT Express posługiwania się określeniem "Nowe Polskie Linie Lotnicze", czy „Polskie Linie Lotnicze”, zakaz dotyczy wykorzystania sformułowania "Polskie Linie Lotnicze" w reklamie oraz użycia nazwy „Nowe Polskie Linie Lotnicze” na rzeczonej grafice reklamowej – mówi Magdalena Grzybowska.

"W lutym LOT publicznie nakazał OLT Express zaniechania emisji reklam, oskarżając OLT Express o posługiwanie się kampanią reklamową rzekomo „łudząco podobną” do kampanii LOT-u, nie dowiódł jednak posiadania autorskich praw majątkowych do utworu reklamowego. OLT Express miał zatem pełne podstawy prawne do prowadzenia kampanii marketingowej w założonym kształcie." - broni się OLT Express.

"Grafika z samolotem, zgodnie ze strategią wizerunkową firmy była używana przez OLT Express podczas pierwszej kampanii promującej wejście na rynek Nowych Polskich Linii Lotniczych OLT Express w lutym 2012 roku. Kampanie reklamowe OLT Express, w swoim założeniu, odwzorowują dynamiczny rozwój OLT Express. Zaplanowana na najbliższy czas trzecia odsłona kampanii marketingowej OLT Express uwzględniać będzie przekaz promujący ofertę rozbudowanej siatki połączeń międzynarodowych." - wyjaśnia przewoźnik.

 

Wcześniejszy komentarz PLL LOT do orzeczenia sądu tutaj.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Koło zyska powiatową obwodnicę

Drogi i autostrady

Koło zyska powiatową obwodnicę

Elżbieta Pałys 29 sierpnia 2023

Gdańsk. Wiadomo kto przebuduje drogi do portu

Intermodal i logistyka

Jak LOT zarobi miliard złotych? Dwie recepty prezesa Fijoła

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Koło zyska powiatową obwodnicę

Drogi i autostrady

Koło zyska powiatową obwodnicę

Elżbieta Pałys 29 sierpnia 2023

Gdańsk. Wiadomo kto przebuduje drogi do portu

Intermodal i logistyka

Jak LOT zarobi miliard złotych? Dwie recepty prezesa Fijoła

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5