Partner serwisu
Intermodal i logistyka

PARP wybrał doradców energetycznych

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
11-09-2013
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
PARP wybrał doradców energetycznych
fot. Mateusz Janik
Od połowy września br. 10 podmiotów z całej Polski będzie świadczyć nową usługę doradztwa energetycznego, pomagając mikro- i małym firmom zarządzać efektywnością energetyczną. Usługa skierowana jest do firm, które mają roczne zużycie energii na poziomie nie mniejszym niż 500 GJ (138,9 MWh). Przedsiębiorcy będą z niej mogli skorzystać bezpłatnie.

 

Zgodnie z ogłoszoną właśnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości listą rankingową, usługę pilotażową w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną przedsiębiorstw realizować będą: Grzegorz Kłunduk Przedsiębiorstwo Konsultingowe „AGM” z Zabrza; Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia z Łodzi; Fundacja Poszanowania Energii z Warszawy; Semperum z Katowic; Niemiecko - Polska Fundacja Nowa Energia z Lublin; Polski Prąd Spółka Akcyjna z Warszawy; EkoExpert Doradztwo Ekologiczne i Gospodarcze z Białegostoku; SCC Sp. z. o.o. (SLISZ Consulting) z Warszawy; Towarzystwo „ALTUM” Programy Społeczno-Gospodarcze z Rzeszowa; Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Przedsiębiorcy, który zostanie zakwalifikowany do skorzystania z pilotażu, zostanie zaproponowana dwuetapowa usługa. Pierwszy etap (audyt energetyczny) będzie polegał na analizie stanu gospodarki energetycznej firmy oraz identyfikacji możliwych do wdrożenia działań zmierzających do zwiększenia efektywności energetycznej w tym przedsiębiorstwie. Drugi etap, doradczy, ma na celu udzielenia przedsiębiorcy wsparcia przy wdrażaniu rekomendowanych rozwiązań i usprawnień, które w rezultacie zwiększą efektywność energetyczną przedsiębiorstwa o co najmniej 5%. Rekomendacje mogą dotyczyć wdrożenia działań wpływających m.in.: na poprawę sposobu eksploatacji obiektów lub instalacji, konserwacji i realizacji napraw bieżących, likwidację przecieków, naprawę uszkodzeń izolacji oraz modernizację struktury budowlanej, systemów, instalacji oraz urządzeń, itp.

Doradztwo w zakresie zarządzania efektywnością energetyczną przedsiębiorstw to kolejny pilotaż KSU skierowany do mikro- i małych przedsiębiorców. Zgodnie ze strategią rozwoju Krajowego Systemu Usług, usługi pilotażowe wprowadzane są w zidentyfikowanych obszarach rynku, na których przedsiębiorcy z sektora MSP nie mają dostępu do specjalistycznych usług doradczych lub dostęp ten jest ograniczony. Usługi pilotażowe, które cieszą się powodzeniem wśród przedsiębiorców i przejdą pomyślnie ewaluację, są wprowadzane na stałe do katalogu usług systemowych KSU. Obecnie PARP realizuje pilotaż w zakresie marketingu i sprzedaży produktów dla mikro- i małych przedsiębiorstw z branży przetwórstwa rolno-spożywczego, a już niedługo ruszy kolejny – doradztwo w zakresie wykorzystania technologii informacyjnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Dane teleadresowe ośrodków 

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Maersk kupi 25 elektrycznych TIR-ów!

Intermodal i logistyka

Maersk kupi 25 elektrycznych TIR-ów!

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zielona transformacja szansą dla zarządców infrastruktury drogowej i kolejowej

Inżynieria i innowacje

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Maersk kupi 25 elektrycznych TIR-ów!

Intermodal i logistyka

Maersk kupi 25 elektrycznych TIR-ów!

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Zielona transformacja szansą dla zarządców infrastruktury drogowej i kolejowej

Inżynieria i innowacje

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5