Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Pasażerowie wrócili do gdańskich tramwajów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Pasażerowie wrócili do gdańskich tramwajów
fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl
Komunikacja miejska w Gdańsku wyszła obronną ręką z kryzysu przewozowego, spowodowanego pandemią COVID-19. Od stycznia do listopada 2022 r. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku, wzrosła sprzedaż biletów jednorazowych - o prawie 5 proc., a biletów okresowych aż o niespełna 34 proc.

Najnowsze dane dotyczące sprzedaży biletów na komunikację miejską przedstawił Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Sprzedaż biletów jednorazowych za okres I-XI 2022 r. w stosunku do analogicznego roku ubiegłego wzrosła o 4,66 proc. Między styczniem a listopadem 2021 r. sprzedano łącznie 9 066 577 biletów jednorazowych, a w identycznym okresie 2022 r. - 9 489 227.

Z kolei sprzedaż biletów okresowych za okres I-XI 2022 r. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wzrosła aż o 33,68 proc. (479 027 sztuk w 2021 r., 640 380 w 2022 r.)

– Wszystkie te dane pokazują, że pasażerowie po okresie pandemii wrócili do komunikacji miejskiej – ocenił dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku Sebastian Zomkowski.

Duże korzyści z biletu okresowego

Dyrektor ZTM podkreśla jednocześnie, że dla mieszkańców często jeżdżących szczególnie opłacalny jest zakup biletu okresowego.

– Przypomnę, że pasażerowie, którzy mają imienny bilet okresowy ZTM obowiązujący w strefie „Gdańsk” oraz Gdańską Kartę Mieszkańca ze zdjęciem mogą korzystać na terenie miasta, oprócz autobusów i tramwajów, również z pociągów SKM i POLREGIO, bez ponoszenia dodatkowych kosztów – dodaje Sebastian Zomkowski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Gdańsk podpisał umowę z Pesą na 15 tramwajów Jazz Duo

Polityka i prawo

Gdańsk podpisał umowę z Pesą na 15 tramwajów Jazz Duo

Jakub Dybalski 15 lutego 2018

Gdańsk: Czekamy na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu

Polityka i prawo

Gdańsk: Czekamy na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu

Roman Czubiński 02 listopada 2020

GAiT z umową na obsługę Gdańska. W tle nowy tabor i zajezdnia na Ujeścisku

Polityka i prawo

GAiT z umową na obsługę Gdańska. W tle nowy tabor i zajezdnia na Ujeścisku

Jędrzej Sieliwończyk / UM Gdańsk 03 stycznia 2023

GAiT szukają podwykonawcy dla linii 167 i 168

Polityka i prawo

GAiT szukają podwykonawcy dla linii 167 i 168

Jakub Rösler 30 stycznia 2024

Olsztyn-Mazury wraca na ścieżkę wzrostów

Biznes i przemysł

Olsztyn-Mazury wraca na ścieżkę wzrostów

Łukasz Malinowski 22 marca 2026

Gdańsk: Kolejne Swingi do naprawy głównej

Biznes i przemysł

Gdańsk: Kolejne Swingi do naprawy głównej

Roman Czubiński 13 sierpnia 2024

Zobacz również:

Gdańsk podpisał umowę z Pesą na 15 tramwajów Jazz Duo

Polityka i prawo

Gdańsk podpisał umowę z Pesą na 15 tramwajów Jazz Duo

Jakub Dybalski 15 lutego 2018

Gdańsk: Czekamy na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu

Polityka i prawo

Gdańsk: Czekamy na Fundusz Niskoemisyjnego Transportu

Roman Czubiński 02 listopada 2020

GAiT z umową na obsługę Gdańska. W tle nowy tabor i zajezdnia na Ujeścisku

Polityka i prawo

GAiT z umową na obsługę Gdańska. W tle nowy tabor i zajezdnia na Ujeścisku

Jędrzej Sieliwończyk / UM Gdańsk 03 stycznia 2023

GAiT szukają podwykonawcy dla linii 167 i 168

Polityka i prawo

GAiT szukają podwykonawcy dla linii 167 i 168

Jakub Rösler 30 stycznia 2024

Olsztyn-Mazury wraca na ścieżkę wzrostów

Biznes i przemysł

Olsztyn-Mazury wraca na ścieżkę wzrostów

Łukasz Malinowski 22 marca 2026

Gdańsk: Kolejne Swingi do naprawy głównej

Biznes i przemysł

Gdańsk: Kolejne Swingi do naprawy głównej

Roman Czubiński 13 sierpnia 2024

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij