Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Pekin, Bejrut i Reykjavik z Lotniska Chopina

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
26-03-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek infrastruktury/Lotnisko Chopina w Warszawie

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Pekin, Bejrut i Reykjavik z Lotniska Chopina
Fot. Rynek Infrastruktury
Co najmniej 15 nowych połączeń rozkładowych z Lotniska Chopina uruchomionych zostanie w sezonie letnim 2012 r. Wśród nich będą dalekie destylacje m. In. do Pekinu, Bejrutu czy Reykjaviku. Niewykluczone, że będzie ich więcej.

Największym wydarzeniem niewątpliwie będzie uruchomienie połączenia Warszawa-Pekin Polskich Linii Lotniczych LOT. Pierwszy samolot na tej trasie odleci 29 maja. Rozkład przewiduje, że loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu. W zamian zlikwidowane zostanie jednak połączenie do Hanoi.

Na początku czerwca LOT ponownie uruchomi połączenia do Bejrutu w Libanie i będzie je obsługiwać trzy razy w tygodniu. Polski przewoźnik zwiększa także częstotliwość rejsów do Aten (z 5 do 7 tygodniowo), Barcelony (z 5 do 7 tygodniowo), Bukaresztu (z 11 do 13 tygodniowo), Doniecka (z 3 do 5 tygodniowo), Erewania (z 3 do 5 tygodniowo), Kairu (z 2 do 3 tygodniowo), Kaliningradu (z 4 do 6 tygodniowo), Larnaki (z 3 do 4 tygodniowo), Madrytu (z 5 do 7 tygodniowo), Nicei (z 6 do 7 tygodniowo), Rzymu Fiumicino (z 4 do 5 tygodniowo), Sofii (z 5 do 7 tygodniowo), St. Petersburga (z 5 do 7 tygodniowo), Tbilisi (z 3 do 5 tygodniowo), Tel Awiwu (z 5 do 7 tygodniowo).

Wizz Air od kwietnia uruchamia nowe połączenie z Warszawy do Budapesztu. Rejsy na tej trasie będą się odbywały cztery razy w tygodniu. Dwa razy na tydzień obsługiwane będzie połączenie do Madrytu, a trzy razy w tygodniu do Stavanger w Norwegii. W połowie czerwca uruchomione zostanie także połączenie sezonowe do Burgas w Bułgarii – na tej trasie loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu.

W sezonie letnim Warszawa znów będzie mieć bezpośrednie połączenia z Islandią. Na początku czerwca rejsy z Rejkiawiku uruchomi nowa tania linia lotnicza WOW Air (dwa razy w tygodniu). Nowe połączenia zapowiada także Island Express.

Włoskie tanie linie Air One otworzą dwa nowe połączenia: Warszawa-Mediolan Malpensa oraz Warszawa-Wenecja. Eurolot zapowiedział uruchomienie rejsów do Zadaru, a liniami Norwegian Air Shuttle ponownie będzie możn polecieć do Bergen. Prawdopodobnie wkrótce w Warszawie ponownie pojawi się także Adria z bezpośrednim połączeniem do Lubjany.

Ambitne plany dotyczące rynku krajowego ma nowa polska linia lotnicza – OLT Express. Przewoźnik zamierza uruchomić nowe trasy z Warszawy do Poznania, Rzeszowa i Szczecina oraz dodatkowe połączenia na trasach do Gdańska i Wrocławia.

Od 1 kwietnia OLT Express będzie stopniowo zwiększał częstotliwość swoich lotów na trasie Warszawa-Gdańsk. Docelowo przewoźnik chce obsługiwać sześć połączeń dziennie w dni powszednie oraz trzy w niedzielę. Na trasie z Warszawy do Wrocławia liczba lotów zwiększy się w tygodniu z dwóch do pięciu.

Od początku maja rusza nowe połączenie z Warszawy do Poznania. Od 6 maja przewoźnik uruchamia codzienne połączenie Warszawa-Szczecin, zaś od 16 maja uruchomione zostanie również nowe połączenie Warszawa-Rzeszów.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5