Partnerzy serwisu:
Intermodal i logistyka

PGE EJ1: WorleyParsons zbada Choczewo i Żarnowiec

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-02-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
PGE EJ1: WorleyParsons zbada Choczewo i Żarnowiec
fot. Włodzimierz Włoch
7 lutego 2013 roku PGE EJ 1 podpisała umowę z konsorcjum WorleyParsons Nuclear Services JSC, WorleyParsons International Inc., WorleyParsons Group Inc. Przedmiotem umowy są badania środowiska, badania lokalizacji oraz usług związanych z uzyskaniem pozwoleń i uprawnień niezbędnych w procesie inwestycyjnym związanym z budową przez PGE EJ 1 pierwszej polskiej elektrowni jądrowej o mocy ok. 3000 MW.

Konsorcjum WorleyParsons Nuclear Services JSC, WorleyParsons International Inc., WorleyParsons Group Inc. wyłonione zostało w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonym przez PGE EJ 1.

- Na obecnym etapie realizacji projektu jest to najważniejsza umowa jaką dotychczas podpisano. Umowa przełomowa, bo jej efektem będzie wybór docelowej lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej – powiedział Aleksander Grad, Prezes PGE Energia Jądrowa.

Jak informuje PGE, badania lokalizacyjne i środowiskowe prowadzone będą równolegle w dwóch lokalizacjach: Choczewo i Żarnowiec, które wskazane zostały przez Inwestora w listopadzie 2011 roku, jako potencjalne lokalizacje pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Rozpoczęcie badań w lokalizacjach planowane jest w ciągu najbliższych trzech miesięcy.Jak zaznacza PGE w komunikacie, umowa z wykonawcą pozwala na zbadanie do czterech lokalizacji, w przypadku gdyby badania lokalizacyjne w Żarnowcu i w Choczewie wykazały, że nie są one odpowiednie dla elektrowni jądrowej.

 

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Dwa ważne przetargi dla pierwszej elektrowni jądrowej w toku

Biznes i przemysł

Rząd stawia na kontrakt różnicowy dla elektrowni jądrowej

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Dwa ważne przetargi dla pierwszej elektrowni jądrowej w toku

Biznes i przemysł

Rząd stawia na kontrakt różnicowy dla elektrowni jądrowej

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5