Partner serwisu
Intermodal i logistyka

PiS o sytuacji w LOT: Nieudacznicy i lenie zarządzają narodowym majątkiem

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

ju

Data publikacji:
27-03-2013
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
PiS o sytuacji w LOT: Nieudacznicy i lenie zarządzają narodowym majątkiem
fot. Rupert1997, commons.wikimedia.org, CCA-SA 3.0
- Czy nieobecny tu premier Donald Tusk nie wyciągnie konsekwencji wobec nieudaczników i leni, którym zarządzanie narodowym majątkiem pomyliło się z zarządzaniem straganem? – pytał Dawid Jackiewicz z PiS na ubiegłotygodniowym posiedzeniu sejmu, podczas którego debatowano na temat PLL LOT.

- Nieobecność Tuska na konferencji o Locie jest kwintesencją stosunku pana premiera do tej spółki. Jak zwykle były szumne zapowiedzi o tym że odbędzie się debata w trakcie które premier przedstawi swoje stanowisko. Najważniejsze że Tusk powie, że debata się odbyła. Mimo, iż on nie wziął w niej udziału – stwierdził Dawid Jackiewicz z PiS.

- Minister Skarbu Państwa twierdził, ze nie wiedział co dzieje się w spółce, były prezes i rada nadzorcza informowali, że raportowali na bieżąco. Trudno stwierdzić, kto kłamie, ale sytuacja ta pokazuje niezwykły bałagan w sprawowaniu nadzoru właścicielskiego przez resort skarbu państwa – kontynuował Jackiewicz.

- Jeśli jest tak jak twierdzi były prezes LOT-u, że ministerstwo o wszystkim wiedziało, oznacza to, iż pan Budzanowski uciekał od odpowiedzialności za sytuację w spółce LOT, kłamiąc o swojej niewiedzy. Czy minister okłamujący opinię publiczną jest osobą odpowiednią na tym stanowisku? Jeśli zaś przyjmiemy, że minister nie wiedział o katastrofalne sytuacji w LOT, to czy jest osoba, której można śmiało powierzyć nadzór nad naszym narodowym majątkiem? Czy człowiek, który we własnym resorcie nie umie wyegzekwować porządku i rzetelności może pełnić tak ważną funkcję? Rada nadzorcza nie wywiązała się z własnych obowiązków i nie uprzedziła ministra o kłopotach spółki. Czy poniosła konsekwencję za tego tytułu? Nie! W lutym tego roku minister udzielił absolutorium tej radzie nadzorczej. Czy tak zachowuje się minister wprowadzony przez tę radę w błąd? Rada nadzorcza pobiera kilka tysięcy złotych miesięcznie właśnie za to, żeby w interesie nas wszystkich sprawować władzę nad spółką i natychmiast informować, jeśli w spółce są jakieś nieprawidłowości – przypomniał polityk.

- Pan panie ministrze wie, że słowa Piróga są prawdziwe. Był pan informowany o sytuacji w Locie i albo pan zlekceważył te informacje albo uznał, że ten scenariusz jest w jakiś sposób dla pana korzystny. Powinien pan podać się do dymisji. Nie dramatyzuję, a jedynie przypominam, co jest pańskim obowiązkiem. Do podania się do dymisji potrzeba jednak poczucia godności. Czy nieobecny tu premier Donald Tusk również nie wyciągnie konsekwencji wobec nieudaczników i leni, którym zarządzanie narodowym majątkiem pomyliło się z zarządzaniem straganem? – kontynuował Jackiewicz.

- W czasie w którym władze spółki wiedziały o problemach LOT-u urządziły sobie imprezę pod tytułem „Witamy Dreamlinera” za pół miliona złotych. Na bankiet, zabawy i rarytasy w czasie kiedy brakuje pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Czy to nie przypomina bankietu na Tytaniku? – pytał retorycznie polityk.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5