Partner serwisu
Intermodal i logistyka

PLL LOT podsumowują wyniki dziewięciu miesięcy 2011 roku

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
17-10-2011
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
PLL LOT podsumowują wyniki dziewięciu miesięcy 2011 roku
fot. PLL LOT
- Z wyników widać, że racjonalne zarządzenia finansami LOT-u, jak i ogromne zaangażowanie Zarządu oraz Pracowników, przynoszą konkretne efekty – powiedział Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT SA. - Wierzę, że ta tendencja poprawy wyników finansowych utrzyma się dalej i nasza spółka stanie się w pełni rentowną oraz konkurencyjną linią, liderem w naszej części Europy – dodał Marcin Piróg.

W ciągu trzech kwartałów bierzącego roku dynamika przewozów na połączeniach rozkładowych wyniosła 111 % w porównaniu do 2010 roku. Przewozy krajowe wzrosły o 21 %. Zwiększyła się również dynamika na rejsach średniego zasięgu o 11%. Na rejsach długodystansowych dynamika przewozu kształtuje się na poziomie 95% w porównaniu do zeszłego roku, co jest związane ze zmniejszoną liczbą operacji na trasie z/do Ameryki Północnej i Azji. LOT nie inwestuje w zwiększanie ilości swojej floty długodystansowej samolotów Boeing 767 w oczekiwaniu na dostawy samolotów Boeing 787, stąd m.in. brak wzrostu przewozów atlantyckich. W okresie od stycznia do września br. w przewozach Pasażerów klasy biznes nastąpiła znacząca poprawa dynamiki przewozów o 21 % w zestawieniu z wynikami 2010 roku. W samym tylko wrześniu dynamika przewozów w klasie biznes wyniosła 130%.

 

Średni współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich w samolotach od początku roku do września wyniósł około 75%, a w szczycie sezonu letniego czyli w trzecim kwartale 2011 roku wyniósł 81 %.

 

Przychody z działalności podstawowej za okres 9 miesięcy bieżącego roku wzrosły o 6%, zaś koszty o 4% mimo, że same koszty paliwa wzrosły w tym okresie aż o 27%. Tylko z tytułu wyższej ceny paliwa lotniczego LOT wydał o 221 milionów złotych więcej niż w roku 2010.

 

Wyniki finansowe za trzy kwartały bierzącego roku obrazują zmniejszenie straty w skali roku z minus 96 mln złotych w 2010 roku do minus 52 mln złotych w tym roku. Oznacza to poprawę wyników o 44 mln złotych. Wyłączając efekt wahań cen paliwa i kursów walut poprawa wyniosła 225 mln złotych. W trzecim kwartale odnotowano zysk z działalności podstawowej na poziomie plus 67,6 mln złotych w porównaniu do plus 56,4 mln złotych z tego samego okresu w zeszłym roku. Wynik netto za okres od początku roku do września wyniósł plus 5,4 mln złotych i podlegał ostatnio obserwowanym wahaniom notowań kursów walut.

 

Należy wspomnieć też o parametrach punktualności rejsów wykonywanych przez LOT, która w trzecim kwartale br. wzrosła z 76% do 81%, a ciągu 9 miesięcy z 79,6% do 83,4% w porównaniu do poprzedniego roku.

Poprawie uległa również regularność lotów – od początku roku wzrosła o 1,2% w odniesieniu do 2010 roku i wyniosła 97,8%.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5