Partner serwisu
Intermodal i logistyka

PLL LOT: Strata na koniec roku większa niż zakładane 50 mln zł

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
15-12-2011
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rzeczpospolita

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
PLL LOT: Strata na koniec roku większa niż zakładane 50 mln zł
Fot. PLL LOT
LOT na koniec tego roku może odnotować większą stratę, niż zakładała to spółka w budżecie na ten rok, jednak mniejszą niż za 2010 rok - poinformował w rozmowie z Rzeczpospolitą prezes PLL LOT Marcin Piróg. Spółka planowała na koniec roku - zgodnie z budżetem - stratę w wysokości 50 mln zł.

Prezes przedstawił działania spółki w celu zminimalizowania strat, które mogą wyniknąć w związku ze słabymi prognozami dla całego rynku przewoźników w Europie: - Przechodzimy restrukturyzację, bo cały czas mamy ujemny wynik operacyjny, ale w takiej sytuacji jest ponad połowa linii na świecie. Dla mnie restrukturyzacja firmy to zapewnienie jej rozwoju, a jednocześnie konkurencyjność kosztowa. To są priorytety, które realizujemy - powiedział prezes. I dodał: - Cały czas zakładamy, że w przyszłym roku wynik operacyjny z działalności podstawowej to będzie kilkudziesięciomilionowy zysk.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Środkowej. Rok 2011 będzie trzecim w historii portu, w którym obsłużonych zostało więcej niż 9 milionów pasażerów. Rekordowy pod tym względem był rok 2008, w którym z usług lotniska skorzystało ponad 9,4 mln osób; w 2007 r. było ich 9,2 mln.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5