Partner serwisu
Intermodal i logistyka

PLL LOT: Wzrosną ceny biletów?

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

sg

Data publikacji:
05-01-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PLL LOT/Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
PLL LOT: Wzrosną ceny biletów?
Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
PLL LOT przygotowuje się do wprowadzenia wyższych cen biletów lotniczych. Związane to jest z faktem, że od 1 stycznia Komisja Europejska rozszerzyła obowiązywanie systemu ETS, dotyczącego wykupywania pakietów emisji CO2 także na branżę lotniczą. Oznacza to nałożenie swoistego podatku na przewoźników lotniczych.

System handlu uprawnieniami do emisji co oznacza, że aby wyemitować 1 tonę CO2, trzeba wykupić sobie wykupić do tego uprawnienia. Nowe przepisy dotyczą połączeń, które rozpoczynają się na terenie UE lub mają tam lądowanie bądź międzylądowanie.

PLL LOT zapewniał Rynek Infrastruktury, że koszta nie wpłyną na zmianę siatki połączeń przewoźnika. Opłaty jednak przewoźnik nie uniknie, a zapewne wpłyną one na ceny biletów.

Na razie linie lotnicze ostrożnie podchodzą do pomysłu podwyżek. Na stronie internetowej zamieścił ankietę, w której chce sprawdzić stosunek pasażerów do nowej opłaty. Ankieta „pozwoli poznać Państwa opinię co do wprowadzenia przez nas w przyszłości możliwości poniesienia przez pasażera dobrowolnej opłaty na rzecz neutralizacji CO2”. Jak wynika z informacji opłata miałaby być dobrowolna.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5