Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Poczta Polska wraca do zeroemisyjnej floty we współpracy z Arval

Dalej Wstecz
Autor:

inf pras.

Data publikacji:
26-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
22-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
NBS Communications Sp. z o.o.

Podziel się ze znajomymi:

Arval Service Lease Polska, firma zajmująca się długoterminowym wynajmem i zrównoważoną mobilnością, wygrała postępowanie przetargowe na dostawę elektrycznych samochodów dostawczych dla Poczty Polskiej. Polski operator logistyczny i Arval sfinalizowali kontrakt oraz podpisali długoterminową umowę najmu aut 16 czerwca br. Z kolei wydanie pojazdów rozpoczęło się w sierpniu br.

Jak podaje informacja prasowa, dzięki współpracy z Arval, Poczta Polska wyposaży swoją flotę w 25 nowych, elektrycznych pojazdów marki MAXUS e-Deliver 3. Łączna wartość kontraktu to prawie 4 mln zł. Umowa ta jest kontynuacją współpracy obu spółek, rozpoczętej w 2019 roku.

Wdrożenie nowych samochodów jest kolejnym etapem modernizacji floty Poczty Polskiej i elementem strategii rozwoju, realizowanej w celu efektywniejszej obsługi przesyłek.

– Poczta Polska dąży do modernizacji swojej floty i stawia na elektromobilność. Spółka zdecydowała się na wynajem samochodów elektrycznych z powodu oszczędności, z troski o jakość powietrza, ograniczenie emisji CO2, zmniejszenia natężenia hałasu, ale również z chęci zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy. To kolejna inicjatywa Spółki pokazująca, że inwestujemy w perspektywiczne rozwiązania, które będą pozytywnie wpływały na środowisko naturalne. Te działania wpisują się w przyjęte w Spółce kierunki rozwoju i wpłyną na dalszą popularyzację wykorzystania pojazdów niskoemisyjnych w transporcie drogowym – powiedział Andrzej Bodziony, Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

Kontrakt na wynajem pojazdów między Pocztą Polską a Arval został podpisany na podstawie przetargu rozstrzygniętego w maju br. Umowa zawarta została na okres 36 miesięcy i obejmuje kompleksowy pakiet serwisowy, ubezpieczenie pojazdów oraz sezonową wymianę opon. Kurierzy Poczty Polskiej będą korzystać z nowych samochodów w całej Polsce. Poczta Polska skorzysta także z rządowego programu „Mój elektryk”, a Arval koordynuje przygotowanie odpowiednich wniosków.

– W Arval głęboko wierzymy w znaczenie zrównoważonej mobilności i jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć Pocztę Polską w jej dążeniu do ekologicznych rozwiązań transportowych. To drugi przetarg, który wygraliśmy i druga umowa, którą podpisaliśmy w ciągu ostatnich lat na auta elektryczne. To daje nam ogromną satysfakcję i potwierdza naszą zdolność do udanej współpracy. Dzięki tej umowie, która obejmuje również samochody zastępcze, Arval zagwarantuje klientowi pełną mobilność. Nowe pojazdy pozwolą Poczcie Polskiej na jeszcze bardziej efektywne i ekologiczne dostarczanie paczek na co dzień. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy być częścią tej pozytywnej zmiany. To kolejna udana współpraca Arval z ważną spółką z sektora publicznego, co dodatkowo potwierdza naszą pozycję jako lidera elektromobilności w Polsce i kluczowego partnera w elektryfikacji flot w segmencie publicznym – mówi Agnieszka Gołaszewska, Commercial Director w Arval Service Lease Polska.

Pojazdy MAXUS e-Deliver 3 to pierwsze samochody dostawcze, które były od początku projektowane jako pojazdy elektryczne. Dzięki temu mają przestronne wnętrze i ładowność do 905 kg. Auta wyposażone są w silnik elektryczny o mocy 90kW i baterię o pojemności 50,2 kWh. Zasięg pojazdu w zakresie około 371 km (WLTP mieszany) daje pewność, że e-Deliver 3 poradzi sobie nawet z dłuższymi trasami bez konieczności częstego ładowania.

Dane z tegorocznego „Barometru Flotowego” Arval Mobility Observatory pokazują, że 55 proc. dużych przedsiębiorstw w Polsce planuje rozszerzenie swojej floty pojazdów użytkowych w ciągu najbliższych 3 lat. Niemal co piąta firma posiadająca auta służbowe, zamierza w ciągu trzech lat zacząć korzystać z w pełni elektrycznych samochodów dostawczych.

Umowa z Pocztą Polską to dla Arval kolejny duży kontrakt na zeroemisyjne pojazdy dla sektora publicznego w tym roku. W maju firma zrealizowała wydanie dużej partii 83 samochodów elektrycznych zamówionych przez Krakowski Holding Komunalny.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

ID Logistics zrealizował pierwsze zeroemisyjne dostawy dla PepsiCo

Intermodal i logistyka

Poczta Polska chce wozić przesyłki z Ukrainy w pociągach pasażerskich

Intermodal i logistyka

Ukraina: Poczta wróci na kolej

Intermodal i logistyka

Ukraina: Poczta wróci na kolej

Kasper Fiszer 25 lipca 2019

Poczta Polska: Pojazdy elektryczne docenione przez pracowników

Drogi i autostrady

Zobacz również:

ID Logistics zrealizował pierwsze zeroemisyjne dostawy dla PepsiCo

Intermodal i logistyka

Poczta Polska chce wozić przesyłki z Ukrainy w pociągach pasażerskich

Intermodal i logistyka

Ukraina: Poczta wróci na kolej

Intermodal i logistyka

Ukraina: Poczta wróci na kolej

Kasper Fiszer 25 lipca 2019

Poczta Polska: Pojazdy elektryczne docenione przez pracowników

Drogi i autostrady

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5