Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Polimex-Mostostal: Mamy gwarancje na El. Opole

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
24-01-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Polimex-Mostostal: Mamy gwarancje na El. Opole
fot. Włodzimierz Włoch
Polimex-Mostostal, realizujący kontrakt na budowę dwóch nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole poinformował o uzyskaniu wymaganych kontraktem gwarancji bankowych.

Pozyskanie gwarancji bankowych należytego wykonania oraz zwrotu zaliczki, każda w kwocie 199 mln zł, było warunkiem koniecznym dla rozpoczęcia realizacji budowy. - Zarząd spółki nie widzi ryzyka nieuzyskania gwarancji, czy nieuzyskania wszystkich dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac – poinformowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej dot. budowy dwóch bloków energetycznych na węgiel kamienny o łącznej mocy 1800 MW w Elektrowni Opole Magdalena Bartoś, dyrektor zarządzający ds. ekonomiczno-finansowych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.


Sobisch: Zawsze wierzyliśmy w ten projekt

Polimex-Mostostal w ramach kontraktu wykona wyspy turbinowe i wybuduje chłodnię kominową wraz z układem wody chłodzącej. Zrealizuje również instalacje elektryczne włącznie z aparaturą kontrolno-pomiarową i automatyką. Weźmie także udział w pracach projektowych. Turbozespoły dla nowych bloków dostarczy firma Alstom.

Początek robót budowlanych zaplanowano na początek lutego br. umowa z zamawiającym tj. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zakłada, że blok nr 5 zostanie zbudowany w ciągu 54 miesięcy, natomiast blok nr 6 w terminie 62 miesięcy.
 

- Zawsze wierzyliśmy w to, że projekt ten będzie realizowany. Mamy skompletowany dobry zespół. Sprawy są dobrze poukładane – mówi w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” Gregor Sobisch, prezes zarządu Polimex-Mostostal o budowie dwóch bloków energetycznych na węgiel kamienny o łącznej mocy 1800 MW w Elektrowni Opole (Opole II, bloki numer 5 i 6), która ma rozpocząć się 1 lutego 2014 r.


Polimex dobrze przygotowany

 

„Polimex-Mostostal jest dobrze przygotowany do realizacji tego projektu. W firmie zarządzono pełną mobilizację. Kadra menedżerska Polimexu-Mostostalu posiada doświadczenie i know-how w zakresie budowy obiektów energetycznych. Polimex-Mostostal dysponuje także znaczącym doświadczeniem we współpracy z dużymi zagranicznymi partnerami” – podkreśla PXM w komunikacie.

 

Kontrakt na budowę dwóch bloków energetycznych w elektrowni w Opolu to kolejny wchodzący w życie, po Kozienicach, znaczący kontrakt Polimexu-Mostostalu w strategicznej dla firmy branży energetycznej. Jego wartość wynosi 11,5 mld zł brutto, z czego około 42%, czyli 4,83 mld zł, przypada na Polimex-Mostostal.

Jak zapewnia Polimex-Mostostal, po sprawnym przeprowadzeniu zasadniczego etapu restrukturyzacji operacyjnej i finansowej firma jest w pełni przygotowana do realizowania tego strategicznego kontraktu. Zakończone zostały kluczowe działania w procesie naprawczym spółki. M.in. zoptymalizowana została struktura organizacyjna, znacząco zmniejszono koszty zarządzania, dobrze postępuje proces dezinwestycji. Pozwala to spółce koncentrować się obecnie na działalności operacyjnej w strategicznych dla firmy sektorach rynku.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5