Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Ponad cztery doby ciągłego betonowania na budowie Elektrowni Turów

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
01-09-2016
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

25 sierpnia 2016 r. na terenie należącej do PGE Polskiej Grupy Energetycznej Elektrowni Turów rozpoczęło się betonowanie wielkiej płyty fundamentowej, które trwało 101 godzin. CEMEX dostarczył na teren budowy 15 085 tys. metrów sześciennych betonu.

CEMEX Polska współuczestniczy w inwestycji jako dostawca betonu dla Głównego Wykonawcy – konsorcjum Hitachi Power Europe GmbH i MHPS Europe GmbH (lider konsorcjum z 55,38% udziałów), Budimex S.A. (partner konsorcjum z 22,31% udziałów) oraz Tecnicas Reunidas S.A. (partner konsorcjum z 22,31% udziałów). Firmy budują wysokosprawny blok energetyczny z kotłem pyłowym opalanym węglem brunatnym. Moc nowego bloku wyniesie 450 MW brutto, co pozwoli na pełne wykorzystanie dostępnych zasobów Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz potencjału produkcyjnego elektrowni.

Na potrzeby zadania zostały posadowione dwa mobilne węzły betonu o szacowanej wydajności betonu 160 m3/godz. W betonowaniu wielkiej płyty fundamentowej wykorzystano 6 pomp o wysięgu 36-65 mb oraz 24 betonomieszarki. Dodatkowo mieszanka dostarczana była z niemieckiej wytwórni CEMEX zlokalizowanej w Goerlitz.

Łączna ilość betonu, którą zakłady wyprodukują na potrzeby inwestycji, osiągnie blisko 88 tys. m3. Na budowę fundamentów elektrowni przewidziano ok. 25 tys. m3 betonu, natomiast do wykonania chłodni kominowej 15 tys. m3­­. Na inwestycję dostarczany jest beton w klasie C30/37 (85 proc. udziału), C12/15, C35/45 oraz C40/50. Receptury zostały zaprojektowane z zastosowaniem cementu hutniczego CEM III/A 42,5 N – LH/HSR/NA produkowanego w Cementowni CEMEX w Rudnikach. Ten rodzaj cementu dobrze sprawdza się w wykonywaniu wielkogabarytowych konstrukcji masywnych, w tym obiektów energetycznych.

– Na placu budowy obowiązują wysokie standardy BHP, które stanowią gwarancję bezpiecznej pracy. Częste szkolenia okresowe BHP dla pracowników, specjalna dokumentacja oraz codzienne odprawy BHP, to tylko część działań, które mieszczą się w standardach CEMEX.

Przy tak dużej i skomplikowanej inwestycji, gdzie pojawić się może wiele niebezpieczeństw, bezpieczeństwo pracujących tam ludzi jest najważniejsze – mówi Sławomir Dobrowolski, dyrektor Działu Wytwórni Mobilnych CEMEX Polska.
Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5