Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Rafako: Nowa strategia realizacji projektu Jaworzno III

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
31-10-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Rafako: Nowa strategia realizacji projektu Jaworzno III
fot. Tauron
Zarząd Rafako przyjął nową strategię realizacji projektu Jaworzno III. Jak informuje spółka w komunikacie, aby bardziej efektywnie wykorzystać własne zasoby, nie zamierza korzystać z oferty konsorcjum chińskich firm CPEEC i NCPE.

Decyzja zarządu oznacza, że Rafako będzie realizowało projekt Jaworzno III, w ramach Konsorcjum, dopuszczając jednocześnie możliwość włączenia nowych partnerów o międzynarodowym doświadczeniu i reputacji. Istotnym elementem strategii będzie pełniejsze zaangażowanie zasobów samego Rafako z uzupełniającą rolą zewnętrznych partnerów – czytamy w komunikacie. Jak zaznacza Rafako, zakończenie współpracy z CPEEC i NCPE przy projekcie Jaworzno, w żadnym wypadku nie zamyka drogi do współpracy przy kolejnych projektach w Polsce i na świecie.

- Zaangażowanie Rafako w szereg nowych projektów daje nam nowe możliwości, których grzechem byłoby nie wykorzystać przy tak ważnym projekcie – mówi prezes Paweł Mortas. - Sytuacja finansowa spółki jest dziś nieporównanie lepsza niż pół roku temu. Mamy dziś możliwość pozyskania gwarancji i realizacji kolejnych projektów, które przygotowujemy. Dotyczy to zarówno Jaworzna, jak i przetargów, w których weźmiemy udział w najbliższych miesiącach – dodaje Jarosław Dusiło, wiceprezes Rafako.

Prezes Mortas podkreśla, że Jaworzno pozostaje szczególnie ważnym projektem, zarówno dla Rafako jak i dla całego Konsorcjum, którego realizacja w terminie i zgodnie ze światowymi standardami pozostaje nadrzędnym elementem strategii.

Generalnym wykonawcą budowy bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa. Wartość oferty konsorcjum na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto).

 

„W dniu 30 października 2013 r. Tauron powziął wiadomość o przedłużeniu do 31 grudnia 2013 r. włącznie terminu związania ofertą złożoną przez konsorcjum Rafako – Mostostal Warszawa (Konsorcjum) w ramach prowadzonego postępowania przetargowego na wybór generalnego realizatora budowy bloku energetycznego o mocy z zakresu 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Konsorcjum przedłożyło także aneks do gwarancji bankowej wadialnej przedłużający okres ważności wadium do 31 grudnia 2013 r. włącznie” – poinformował Tauron w komunikacie.

 

Przypomnijmy, że 27 września Tauron podał do wiadomości, że termin związania ofertą konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa został wydłużony do 31 października. Konsorcjum przedstawiło także aneks do gwarancji wadialnej wydłużający jej dotychczasowy okres ważności do 31 października 2013 r. Wcześniej termin ważności oferty wydłużano już dwukrotnie: na początku czerwca - do 31 lipca, oraz pod koniec lipca - do 30 września.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5