Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Rafako porozumiało się Alstomem

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
16-10-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Rafako porozumiało się Alstomem
fot. Włodzimierz Włoch
W wyniku negocjacji Rafako ze spółkami z grupy Alstom doszło do podpisania warunkowej ugody regulującej wzajemne rozliczenia finansowe stron związane ze sporami sądowymi toczącymi się pomiędzy raciborską spółką, a spółkami Alstom Power Systems GmbH, Alstom Boiler Deutschland GmbH oraz Alstom Power.

Negocjacje zakończyły się podpisaniem w dniu 15 października 2013 roku ugody, według której spółki z Grupy Alstom dokonają zapłaty na rzecz Rafako kwoty 23 mln EUR w terminie 10 dni od dnia wejścia w życie ugody, spółki z Grupy Alstom dokonają zapłaty na rzecz Rafako kwoty 20,5 mln EUR w terminie 30 dni późniejszego z następujących dwóch zdarzeń: od dnia wejścia w życie Ugody albo od dnia wydania przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Polecenia Rozpoczęcia Prac zgodnie z umową dotyczącą budowy bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole z dnia 15 lutego 2012 roku; zapłata ww. kwot na rzecz raciborskiej spółki zabezpieczona ma być gwarancją korporacyjną spółki dominującej Grupy Alstom. Gwarancja ma być udzielona w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie Ugody. Ponadto Rafako oraz Grupa Alstom zrzekną się dotychczasowych wzajemnych roszczeń związanych z projektami Karlsruhe, Westfallen oraz projektem Bełchatów oraz wycofają pozwy oraz wnioski o arbitraż złożone w związku z tymi sporami. Jak informuje Rafako w komunikacie, spółka zobowiązała się do współpracy z Grupą Alstom w związku z Kontraktem Opole w tym do podzlecenia na rzecz Grupy Alstom części zakresu prac.

Ugoda wejdzie w życie po spełnieniu się następujących warunków zawieszających: podpisanie umowy podwykonawczej pomiędzy Grupą Rafako a Grupą Alstom dot. realizacji kontraktu Opole; podpisanie Umowy Wielostronnej; podpisanie Porozumienia; spełnienie się wszystkich warunków zawieszających, które mogą uzależniać wejście w życie umów i porozumień.
Ugoda wygaśnie w przypadku niespełnienia się warunków zawieszających do dnia 30 listopada 2013 r.

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podpisała aneks do umowy ze spółkami Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa (konsorcjum) w sprawie warunków wydania polecenia rozpoczęcia prac przy budowie bloków Elektrowni Opole. Zgodnie z nim, jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, w tym przedstawione zostaną gwarancje wykonania umowy, PGE GiEK miało wydać pozwolenie rozpoczęcia prac 15 grudnia 2013 roku. PGE GiEK podpisało również umowę z konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa oraz z PKO BP i Alstom Power określającą warunki wsparcia przez bank realizacji tej inwestycji.

PGE GiEK, konsorcjum Rafako, PKO BP oraz Alstom Power podpisały również niewiążący list intencyjny dotyczący projektu budowy bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole. Dotyczy on możliwości przystąpienia Alstom Power do realizacji inwestycji. Jak podaje raciborska spółka w komunikacie, przedmiotem listu intencyjnego jest określenie warunków przystąpienia Alstom do realizacji Projektu oraz ustalenie zakresu niezbędnych zmian w dokumentacji Projektu związanej z przystąpieniem Alstom. „Strony listu intencyjnego zadeklarowały wolę określenia warunków przystąpienia Alstom do Projektu oraz podpisania niezbędnych zmian do dokumentacji Projektu do dnia 30 września 2013 roku” – czytamy w komunikacie.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5