Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Rafako: Porozumienia i umowa podwykonawcza dotyczące projektu Opole podpisane

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
28-10-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Rafako: Porozumienia i umowa podwykonawcza dotyczące projektu Opole podpisane
fot. Włodzimierz Włoch
Rafako podpisało 25 października porozumienia i umowę podwykonawczą dotyczące projektu Opole. Jest to kolejny krok przybliżający rozpoczęcie realizacji projektu oraz spełnienie warunków zawieszających wejście w życie ugody z Grupą Alstom. Na mocy podpisanych umów Spółka otrzyma ponad 67 milionów złotych wynagrodzenia za już zrealizowane prace oraz spodziewa się zleceń o wartości ok. 650 milionów złotych.

Porozumienia podpisane przez spółki z grupy Rafako regulują zasady funkcjonowania Konsorcjum Wykonawczego w składzie Rafako, Polimex-Mostostal oraz Mostostal Warszawa oraz spółek z grupy Alstom przy realizacji bloków energetycznych nr 5 i nr 6 w Elektrowni Opole. Również 25 października Rafako zawarto porozumienie z PGE GiEK (Zamawiający), który zaakceptował treść umów podwykonawczych pomiędzy członkami Konsorcjum oraz ich spółkami zależnymi jak również umów podwykonawczych pomiędzy spółkami zależnymi poszczególnych członków Konsorcjum i Alstom.

 

Obecnie spółki tworzące Konsorcjum zobowiązane są do przedłożenia Zamawiającemu Gwarancji Dobrego Wykonania, co rozpocznie bieg terminu do wydania przez PGE GiEK Polecenia Rozpoczęcia Prac.

 

- Podpisane umowy przybliżają Rafako do realizacji największego przedsięwzięcia w historii spółki oraz zleceń o wartości kilkuset milionów złotych. Kształt porozumień jest wyrazem odpowiedzialności członków konsorcjum, którzy uznali, że ścisła współpraca z partnerem posiadającym duży potencjał i doświadczenie zwiększy stabilność projektu – mówi Paweł Mortas prezes Rafako.

Zgodnie z zawartą umową podwykonawczą, Rafako zleci Alstom swój zakres prac przy realizacji projektu Opole. Alstom zobowiązuje się natomiast wypłacić na rzecz Rafako przeszło 67,5 mln zł wynagrodzenia za już zrealizowane przez spółkę prace oraz spodziewa się, że wartość prac zleconych Rafako w trakcie realizacji bloków sięgnie 650 milionów złotych. Porozumienia oraz umowy zawarte przez spółkę skutkują spełnieniem wszystkich warunków zawieszających wejście w życie ugody z Grupą Alstom, na mocy której Rafako otrzyma ok. 180 milionów złotych.

 

Alstom zobowiązał się także do złożenia gwarancji dobrego wykonania i gwarancji zwrotu zaliczki bezpośrednio na rzecz Zamawiającego, co tym samym zwalnia z tego obowiązku Rafako.

 

W ramach podpisanych porozumień ustalono także m.in. warunki zwrotu przez Zamawiającego kwoty ponad 277 milionów zł wniesionej przez Konsorcjum w tytułem Gwarancji Należytego Wykonania.

 

Rozbudowa należącej do PGE, Elektrowni Opole o dwa nowe bloki na węgiel kamienny, o mocy po 900 MW, będzie kosztować ok. 11,6 mld zł brutto. To kluczowy projekt, który na lata zagwarantuje Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Prąd wytworzony w nowych blokach służyć będzie zapewnieniu dostaw głównie w południowo-zachodnim regionie kraju. Łączna moc Elektrowni Opole wzrośnie do około 3300 MW.

Zaprojektowanie, dostawa, prace budowlane, montaż, uruchomienie i wszystkie związane z tym procesem usługi, wykonane na zasadzie „pod klucz”, obiektu składającego się z bloku energetycznego nr 5 oraz bloku energetycznego nr 6 w Elektrowni Opole wraz z urządzeniami i wyposażeniem, jak również związanymi z nimi budynkami oraz budowlami, zostanie zrealizowany przez Konsorcjum w składzie: Polimeks-Mostostal, Rafako i Mostostal Warszawa. Konsorcjum będzie wspomagane przez koncern Alstom.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5