Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Rewizja KPO. Będzie zmiana terminu podpisania umów?

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
21-04-2023
Ostatnia modyfikacja:
21-04-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Rewizja KPO. Będzie zmiana terminu podpisania umów?
fot. unsplash/@william07
Prawdopodobnie będzie rewizja Krajowego Planu Odbudowy ws. projektów intermodalnych. Jak czytamy w przedstawionym do konsultacji publicznych dokumencie, umowy finansowe zostaną podpisane do końca 2024 roku zamiast do 31 grudnia 2023 r.

Przypomnijmy. Polski Krajowy Plan Odbudowy został zaakceptowany przez Komisję Europejską w czerwcu ubiegłego roku, ale nasz kraj nadal nie dostał pieniędzy. Bruksela zarzuca Warszawie łamanie praworządności, polski rząd twierdzi z kolei, że to tylko pretekst, aby nie wypłacać nam 23,9 mld euro dotacji oraz 11,5 mld euro pożyczek.

Portal funduszeeuropejskie.gov.pl przedstawił niedawno do konsultacji publicznych rewizję części dotacyjnej KPO, która dotyczy m.in. projektów intermodalnych. – Inwestycje będą polegały na zwiększeniu przepustowości intermodalnych terminali przeładunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem terminali kolejowo-drogowych, oraz taboru kolejowego. Odpowiednie umowy finansowe zostaną podpisane do 31 grudnia 2024 roku, a nie 31 grudnia 2023 roku – czytamy w dokumencie.

Jak czytamy „wpływ inwestycji będzie mierzony w odniesieniu do celu sformułowanego jako względny wzrost zdolności przeładunkowej terminali objętych wsparciem w ramach KPO”.

Przypomnijmy, że jednym z kroków do odmrożenia KPO ma być nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, która zakłada że sprawy dyscyplinarne sędziów zostaną przeniesione z Izby Dyscyplinarnej SN do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nowelizacja ustawa została już przyjęta przez parlament, ale wobec krytycznych głosów podnoszonych przez licznych prawników, prezydent Andrzej Duda, skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. TK ma się zająć sprawą 30 maja.
Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5