Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Ryanair pozostaje na Lotnisku Chopina do października

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

ju

Data publikacji:
23-07-2013
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Ryanair pozostaje na Lotnisku Chopina do października
fot. KGyST, commons.wikimedia.org, GFDL
Ryanair potwierdził 23 lipca, że przez cały sezon letni 2013, będzie obsługiwać swoje loty do/z warszawskiego Lotniska Chopina. To oznacza, że do Modlina przewoźnik wróci najwcześniej 27 października.

– Wszystkie loty Ryanair zaplanowane do/z lotniska Warszawa Modlina będą obsługiwane do/z lotniska Chopina do 26 października. Ryanair serdecznie przeprasza pasażerów, (którzy zostali poinformowani drogą elektroniczną) za wszelkie niedogodności spowodowane przeniesieniem operacji Ryanair na lotnisko Chopina od grudnia 2012 roku, które były spowodowane remontem pasa startowego na lotnisku w Modlinie – poinformował przewoźnik w komunikacie przesłanym do redakcji.

 

Ryanair obecnie prowadzi rozmowy z lotniskiem Warszawa Modlin. Wiadomo już, że do Modlina nie wróci również drugi przewoźnik, który z tego portu operował. Chodzi o Wizz Air, który w ubiegłym tygodniu zapowiedział, że do Modlina nie ma zamiaru wracać w ogóle. Ryanair początkowo zapowiadał, że do Modlina wróci na początku września. Dziś jednak poinformował, że na Lotnisku Chopina pozostaje do końca sezonu letniego.

 

– Decyzja Wizz Air została podyktowana stricte motywami biznesowymi. Baza w porcie im. Chopina pozwoli konkurować o segment podróżnych biznesowych dla których główne lotnisko w Warszawie jest najbardziej dogodne do rozpoczynania delegacji zagranicznych. Kolejnym czynnikiem jest możliwość skorzystania z systemu zniżek od opłat lotniskowych – a należy tu dodać, że port im. Chopina jest relatywnie drogim lotniskiem na tle pozostałych lotnisk w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednocześnie decyzja węgierskiego przewoźnika umacnia konkurencyjnego Ryanaira w rozmowach z portem w Modlinie oraz władzami Mazowsza. Choć presja na właściciela modlińskiego portu jest silna to obydwie strony negocjacji dojdą zapewne do porozumienia i irlandzki przewoźnik przeniesie się do tego regionalnego portu. Opcje alternatywne dla Ryanair'a to redukcja siatki połączeń o połączenia niedochodowe i pozostanie w porcie Chopina lub całkowite wycofanie się z warszawskiego rynku. Ten ostatni scenariusz wydaje się jednak mało prawdopodobny – komentuje Dominik Boniecki, ekspert lotniczy z firmy Comarch.

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

Drogi i autostrady

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

inf. prasowa Ministerstwa Infrastruktury 23 sierpnia 2023

Za dwa lata ma ruszyć budowa obwodnicy Wschowy

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

Drogi i autostrady

Kielce mają dotację na rozbudowę dróg

inf. prasowa Ministerstwa Infrastruktury 23 sierpnia 2023

Za dwa lata ma ruszyć budowa obwodnicy Wschowy

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5