Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Ważność oferty na El. Jaworzno kolejny raz przedłużona

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
23-12-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
ww / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Ważność oferty na El. Jaworzno kolejny raz przedłużona
Tauron Polska Energia poinformował o kolejnym przedłużeniu, tym razem do 28 lutego 2014 r. ważności oferty konsorcjum Rafako – Mostostal Warszawa na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III.

Jak informuje Tauron w komunikacie, w ramach prowadzonego postępowania przetargowego na wybór generalnego realizatora budowy bloku energetycznego o mocy z zakresu 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III konsorcjum przedłożyło także aneks do gwarancji bankowej wadialnej przedłużający okres ważności wadium do 28 lutego 2014 r. włącznie.

 

Rafako buduje wsparcie dla projektu


Rafako podpisało 25 listopada br. z PKO BP, TUiR Warta, KUKE oraz Generali TU list intencyjny w zakresie dotyczącym udzielenia gwarancji bankowych wymaganych kontraktem z Tauron Wytwarzanie. Jak podaje Rafako, strony prowadzą zaawansowane rozmowy w sprawie udzielenia raciborskiej spółce gwarancji przewidzianych kontraktem na budowę bloku energetycznego o mocy 800-910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

 

- Budujemy solidne wsparcie finansowe dla realizacji Projektu Jaworzno. Zainteresowanie Banku Gospodarstwa Krajowego i innych wiodących instytucji finansowych w Polsce, udziałem w tym projekcie przybliża nas do spełnienia wymogów kontraktu – powiedział Paweł Mortas, prezes Rafako.

 

Natomiast 2 grudnia Ergo Hestia potwierdziła swoje zainteresowanie wsparciem Projektu Jaworzno poprzez udzielenie gwarancji przewidzianych w treści kontraktu na budowę bloku energetycznego o mocy 800 – 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III oraz wyraziła gotowość prowadzenia rozmów mających na celu ustalenie zasad finansowych, warunków rozliczeń i zabezpieczenia płatności, których zawarcie lub dokonanie stanowi warunek konieczny, ale nie wyłączny wsparcia przez Ergo Hestia realizacji Projektu Jaworzno. 

W 2013 r. Tauron musi uzyskać pewność, że gwarancje będą


Przypomnijmy, że zarząd Tauron Polska Energia na początku stycznia dokonał wyboru oferty na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Rafako (lider konsorcjum) – Mostostal Warszawa. Wartość oferty wynosi 4 399 mln zł netto (5 411 mln zł brutto). Jednak do zaplanowanego na drugi kwartał 2013 r. podpisania kontraktu jeszcze nie doszło.

Dariusz Lubera, prezes Tauronu zapytany przez portal "RynekInfrastruktury.pl" o to, czy uda się Rafako uzyskać gwarancje od polskich instytucji finansowych jeszcze w tym roku, odpowiedział: - Na pewno będzie o to bardzo trudno. Jednak do końca roku, w okresie tego przedłużenia, chcemy uzyskać jedną pewność – że ta gwarancja na 100 proc. będzie w deklaracjach polskich instytucji finansowych.
 

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Znów problem z modernizacją CMK. Cztery przetargi unieważnione

Intermodal i logistyka

Pociągi na rzeszowskie lotnisko Jasionka nie dowiozą na wszystkie odloty

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5