Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Z produktami CEMEX łatwiej o zieloną certyfikację budynku

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
04-11-2015
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
CEMEX

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Z produktami CEMEX łatwiej o zieloną certyfikację budynku
budynek biurowy Nimbus, będący własnością IMMOFINANZ
Od lat zmienia się sposób postrzegania zielonego budownictwa w Polsce. Zainteresowanie tym sektorem rynku w naszym kraju stale rośnie i obecnie można mówić już o występującym trendzie. CEMEX oferuje swoim klientom zielone karty produktów dla betonów i kruszyw, zawierające dane istotne w procesach certyfikacji LEED i BREEAM.

– Zielone karty zawierają informacje umożliwiające klientom świadomy wybór materiałów i osiągnięcie dzięki nim lepszych wyników w certyfikacjach LEED* i BREEAM**. Wybrane produkty CEMEX przeszły odpowiednie badania i posiadają właściwości istotne w procesach zielonych certyfikacji – mówi Izabella Rokicka, Dyrektor Działu Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs. – Oferujemy karty dla czterech rodzajów betonu: XtraBET, Insularis, Beton C25/30, Beton C30/37 oraz dla żwiru Gravion i białego marmuru Perla – dodaje.

W procesie certyfikacji oceniane są różne aspekty zrównoważenia budynków. W przypadku materiałów budowlanych są to m.in. skład materiałów, gospodarka odpadami, zużycie energii, ochrona przed emisją zanieczyszczeń, zarządzanie projektem i prowadzenie procesu budowy.

Produkty CEMEX sprzyjają m.in. obniżeniu emisji CO2, minimalizują ilość odpadów budowlanych, podnoszą trwałość obiektu i dobrze kumulują energię cieplną, pozwalając na innowacyjne i energooszczędne kontrolowanie klimatu we wnętrzach.

*LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) jest systemem oceny i certyfikacji budynków pod kątem efektywności energetycznej i dbałości o środowisko. Stworzony został przez organizację U.S. Green Building Council i jest stosowany na całym świecie. System LEED promuje zrównoważone budownictwo, przyznając punkty m.in. za zmniejszenie zużycia wody i energii, obniżenie emisji gazów cieplarnianych, wykorzystanie przyjaznych dla środowiska materiałów i zasobów oraz komfort użytkowania.

**BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) to brytyjski system certyfikacji budynków, przyznawany Building Research Establishment. System przedstawia kryteria oceny efektywności energetycznej z obszarów: materiały i konstrukcja, eksploatacja i realizacja, gospodarka wodą i odpadami, jakość środowiska wewnętrznego, dostępność komunikacyjna. Podobnie jak LEED, BREEAM jest systemem rozpoznawalnym i stosowanym na całym świecie.
Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5