Partner serwisu
Inżynieria i innowacje

W Porcie Lotniczym Wrocław staneły ładowarki Elocity

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-05-2023
Ostatnia modyfikacja:
11-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf pras./RI

Podziel się ze znajomymi:

INŻYNIERIA I INNOWACJE
W Porcie Lotniczym Wrocław staneły ładowarki Elocity
fot. Port Lotniczy WrocławŁadowanie sam. elektrycznych WROCŁAW LOTNISKO
Na terenie wrocławskiego lotniska została uruchomiona szybka ładowarka do ładowania samochodów elektrycznych. 

Kierowcy elektryków cenią sobie swój czas, a na lotnisku jest on szczególnie ważny. Odbierając czy przywożąc kogoś zwykle pojawiamy się nieco wcześniej, a teraz tę chwilę możemy wykorzystać na podładowanie auta.

Podróże samolotem to dziś standard dla dłuższych i krótszych wojaży. Jednak aby dotrzeć na samolot, najpierw musimy dostać się na lotnisko. Zdarza się, że w podróż nie zawsze wyruszamy z lotniska położonego najbliżej naszego domu. Do tej pory mogło to oznaczać, że w trasie do lub z portu lotniczego, konieczne było uwzględnienie postoju na ładowanie. Jednak stacje ładowania przy lotnisku rozwiązują ten problem.

Jednym z lotnisk, które zdecydowały się na ustawienie na swoim terenie stacji ładowania, jest Port Lotniczy Wrocław, z którego usług tylko w zeszłym roku skorzystało 2,9 mln pasażerów.

– Na podróżach znamy się bardzo dobrze. I widzimy, że elektromobilność zaczyna być ich istotnym elementem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i sarketingu z Portu Lotniczego Wrocław – Pojawienie się na naszym terenie szybkiej stacji ładowania EV to naturalny efekt nie tylko konieczności sprostania wymogom legislacyjnym, ale także wyjście naprzeciw potrzebom osób korzystających z naszych usług i ich rodzin. To również ułatwienie dla naszych pracowników i współpracujących z nami firm, zorientowanych na transport zeroemisyjny – dodaje Sztucki.

Szybka stacja ładowania w idealnej lokalizacji

Na terenie Portu Lotniczego Wrocław zainstalowana została szybka stacja DC o mocy 60 kW. W ścisłej okolicy wrocławskiego lotniska stacji o takich parametrach nie ma jeszcze zbyt wiele.

– W krajach o bardziej rozwiniętej infrastrukturze EV stacje ładowania w pobliżu portów lotniczych to standard. W Polsce zarządcy lotnisk również widzą ten trend i się w niego wpisują, a my z przyjemnością wspieramy ich technologią Elocity – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity.

Wrocław jest kolejnym lotniskiem, na którym znaleźć można stacje ładowania dostępne w aplikacji Elocity – taką możliwość mają już podróżni korzystający z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, gdzie w oprogramowanie Elocity wyposażona jest stacja, której operatorem jest firma Interparking. Podobnie zresztą jak w pobliżu lotniska Kraków Airport im. Jana Pawła II.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Holandia zrezygnuje z aut spalinowych od 2030 r.

Drogi i autostrady

Holandia zrezygnuje z aut spalinowych od 2030 r.

Jakub Dybalski 19 października 2017

Wiceminister energii: Polska będzie znana z pojazdów elektrycznych

Intermodal i logistyka

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Holandia zrezygnuje z aut spalinowych od 2030 r.

Drogi i autostrady

Holandia zrezygnuje z aut spalinowych od 2030 r.

Jakub Dybalski 19 października 2017

Wiceminister energii: Polska będzie znana z pojazdów elektrycznych

Intermodal i logistyka

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5