Partnerzy serwisu:
Miasto

Duży przetarg drogowy w Wodzisławiu Śląskim

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-06-2024
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Duży przetarg drogowy w Wodzisławiu Śląskim
fot. Hons084 (Wikimedia Commons) / lic. CC BY-SA 3.0
Samorząd miejski Wodzisławia Śląskiego ogłosił podzielony na trzy części przetarg na rozbudowę, przebudowę i remont dróg gminnych. Inwestycja uzyskała państwowe dofinansowanie na kwotę 30 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dla większości zadań przygotowano już dokumentację projektową. Pozostałe zostaną zrealizowane w systemie “projektuj i buduj”.

Liczący blisko 46 tys. mieszkańców Wodzisław Śląski doczeka się modernizacji szeregu ulic. Samorząd miejski ogłosił bowiem przetarg dotyczący rozbudowy, przebudowy i remontu dróg gminnych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie państwowe na kwotę 30 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. To 100% kwoty, o którą wnioskowało miasto podczas procedury naboru projektów. W ramach inwestycji w przypadku części prac będzie odpowiedzialny nie tylko za realizację robót budowlanych, ale także opracowanie dokumentacji projektowej. W przypadku części ulic, na których mają być realizowane prace, dokumentacja projektowa została przygotowana wcześniej.

Pierwsza część przetargu obejmuje rozbudowę ulicy Rozwojowej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Olszyny, remont ulicy Leśnej wraz z budową systemu kanalizacji deszczowej, przebudowę ulicy Bojowników od nr 24, remont ulicy Chełmońskiego, przebudowę ulicy Mendego, przebudowę ulicy bocznej Młodzieżowej od posesji nr 273M do posesji nr 273O, przebudowę ulicy Dąbrowskiej, przebudowę ulicy Ładnej, remont ulicy Wałowej oraz remont nawierzchni ulicy Radlińskie Chałupki od posesji nr 38 do ulicy Rybnickiej i odcinka od skrzyżowania z ulicą Radlińskie Chałupki przez os. Przyjaźni do obiektu gastronomicznego. Przewidywana wartość pierwszej części wynosi ponad 16 mln zł.

W ramach drugiej części przewidziano przebudowę ulicy Dąbrowskiego od posesji nr 67 do posesji nr 69D, przebudowę ulicy Wiejskiej od posesji nr 38 do rejonu działki nr 90 i od skrzyżowania przy cmentarzu ewangelickim do granicy gminy Gorzyce, przebudowę ulicy Piastowskiej, przebudowę ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża, przebudowę drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego do Publicznego Przedszkola nr 6 oraz przebudowę drogi bocznej na ulicy Wyszyńskiego od klatki nr 5 do klatki nr 19. Przewidywana wartość drugiej części zadania wynosi blisko 8 mln zł.

Trzecia część przetargu dotyczy pełnienia nadzoru inwestorskiego nad realizacją części pierwszej i drugiej. Na realizację każdej części przewidziano 24 miesiące. W przypadku pierwszej i drugiej części zamówienia możliwe jest składanie ofert łącznych. W przypadku części pierwszej i drugiej jedynymi kryteriami oceny ofert będzie cena. Z kolei w odniesieniu do części trzeciej zamawiający oprócz kryterium ceny (waga 60%) przewidział kryterium “czasu reakcji” (waga 40%). – Czas reakcji na zlecenie to dyspozycyjność osób skierowanych do realizacji zamówienia w zależności od potrzeb zamawiającego zapewniająca przybycie wezwanych osób w miejsce wskazane przez zamawiającego – czytamy w dokumentacji przetargowej. Termin składania ofert określono na 20 czerwca bieżącego roku o godzinie 8:00. Godzinę później nastąpi ich otwarcie.

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Most Tczewski z szansą na ukończenie przebudowy

Inżynieria i innowacje

Most Tczewski z szansą na ukończenie przebudowy

Przemysław Farsewicz 06 czerwca 2024

Zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej w Stepnicy

Drogi i autostrady

Zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej w Stepnicy

Mikołaj Kobryński 05 września 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Most Tczewski z szansą na ukończenie przebudowy

Inżynieria i innowacje

Most Tczewski z szansą na ukończenie przebudowy

Przemysław Farsewicz 06 czerwca 2024

Zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej w Stepnicy

Drogi i autostrady

Zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej w Stepnicy

Mikołaj Kobryński 05 września 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5