Partner serwisu
Miasto

Łódzkie wybuduje dużo chodników wzdłuż dróg wojewódzkich

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-06-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Łódzkie wybuduje dużo chodników wzdłuż dróg wojewódzkich
fot. ZDW Łódź (zdj. ilustracyjne)
Samorząd województwa łódzkiego poinformował o szczegółach projektu, jaki zamierza realizować dzięki dotacji z drugiej edycji rządowego programu Polski Ład. Będzie on dotyczył dróg wojewódzkich, ale inwestycje nie będą dotyczyć bezpośrednio ruchu samochodowego. Priorytetem ma być bowiem bezpieczeństwo pieszych.

– Na 2,5-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 704 powstanie chodnik – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Ma on zostać wybudowany w rejonie miejscowości Wrzeczko leżącej przy szosie Jamno – Brzeziny. Samorząd pozyskał na ten cel środki w ramach drugiej edycji rządowego programu Polski Ład. Podkreśla, że inwestycja przyniesie duże zmiany dla mieszkańców, bo droga jest w tym miejscu bardzo ruchliwa.

Chodniki, przejścia dla pieszych i światła

– Wypada powiedzieć: dziękujemy – skomentował Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, komentując przyznanie regionowi środków z budżetu centralnego. Zaznaczył, że łączna suma dofinansowania podobnych przedsięwzięć mających służyć poprawie bezpieczeństwa ruchu na drogach wojewódzkich sięga ok. 35 mln zł. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazywał na dobrą współpracę UMWŁ z rządem Zjednoczonej Prawicy, oceniając, że ten przekazuje samorządom dużo pieniędzy na realizację ich zadań.

Zdaniem marszałka środki na poprawę bezpieczeństwa na drogach są bardzo potrzebne, bo w mniejscych miejscowościach bardzo trudno jest poruszać się pieszo. Ma to wpływ m.in. na komfort i bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły. Podobne do opisywanych prac na drodze nr 704 mają zostać zrealizowane w około 150 lokalizacjach.

Województwo sięga po środki z Polskiego Ładu po raz drugi

Poza chodnikami środki z Polskiego Ładu mają zostać wykorzystane także na budowę przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnych. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji konkursu projektów region uzyskał środki na poprawę stanu technicznego nawierzchni szeregu odcinków. Zadanie ma służyć zmniejszeniu skali zjawiska wykluczenia transportowego, a po objętych programem drogach – choć nie wszystkich – kursują autobusy uruchamiane dzięki środkom z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Budowa chodników jest zaś ważnym elementem inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich dzięki środkom z różnych źródeł. Część prac jest prowadzona na wniosek mieszkańców zgłoszony w budzecie partycypacyjnym województwa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5