Partner serwisu
Miasto

Łódzkie z umowami na remonty dróg w ramach Polskiego Ładu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Łódzkie z umowami na remonty dróg w ramach Polskiego Ładu
fot. Google Maps
ZDW Łódź zawarł umowy z wszystkimi czterema wykonawcami remontów dróg, jakie zostały dofinansowane w ramach rządowego programu Polski Ład. Inwestycje mają pomóc w walce z wykluczeniem komunikacyjnym. Nie obejmą jednak budowy chodników czy dróg rowerowych.

Jak poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, w kwietniu samorządowy zarządca podpisał umowy z wykonawcami prac drogowych dofinansowanych w ramach rządowego programu Polski Ład. Region zaaplikował o środki, argumentując, że poprawa stanu nawierzchni zmniejszy skalę zjawiska wykluczenia komunikacyjnego w regionie. Remonty mają zacząć się już niebawem.

Duża dotacja z budżetu centralnego

– Zmodernizowanych zostanie prawie 150 km dróg – poinformował ZDW. W założeniu prace mają poprawić jakość komunikacji autobusowej i ułatwić dostęp do stacji kolejowych. Łączna wartość zamówień to ponad 86 mln zł. 66,8 mln zł będzie pochodzić z budżetu centralnego, pozostałą kwotę dołoży samorząd.

Prace będą polegać głównie na wymianie nawierzchni, remoncie poboczy, wstawieniu nowego oznakowania i udrożnieniu rowów przydrożnych. – Drogi będą modernizowane na wytypowanych odcinkach w całym województwie – wskazuje ZDW. Zlecenia otrzymało kilka firm, z których wiele realizowało już prace na sieci ZDW: Erbedim, Colas, PRDiM Czartki i PRDM Piotrków Trybunalski.

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym nie poprawi sytuacji pieszych

Wszystkie prace mają zakończyć się w 2023 r. – Szczegółowy harmonogram prac w konkretnych lokalizacjach będzie teraz ustalany z wykonawcami – zapowiada zarządca dróg. Zarządca zapewnia też, że o wszystkich zmianach na drogach poinformuje z odpowiednim wyprzedzeniem.

W odróżnieniu od pozostałych kontraktów zawieranych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi te obejmujące zadania w ramach Polskiego Ładu nie obejmują budowy chodników czy dróg rowerowych. Walka z wykluczeniem komunikacyjnym nie będzie więc polegać na poprawie infrastruktury dla niechronionych uczestników ruchu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5