Partner serwisu
Miasto

Łódzkie: ZDW przebuduje DW-482 z myślą o nowym terminalu w Karsznicach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-07-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Łódzkie: ZDW przebuduje DW-482 z myślą o nowym terminalu w Karsznicach
fot. Emptywords CC BY-SA 3.0Budynek dworca kolejowego w Zduńskiej Woli
Łódzki ZDW planuje rozbudowę miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej przebiegającego przez Zduńską Wolę. To element przygotowań regionu do budowy tzw. suchego portu przy stacji kolejowej Karsznice. Na razie nie wiadomo, kiedy inwestycja drogowa się rozpocznie, bo zarządca dróg czeka na zabezpieczenie środków budżetowych.

Niebawem w Zduńskiej Woli-Karsznicach ma powstać duży terminal przeładunkowy. Zostanie on zbudowany przy tamtejszej stacji kolejowej, która już dziś ma duże znaczenie w obsłudze ruchu towarowego, a wkrótce ma ono jeszcze wzrosnąć. Inwestycja pociągnie za sobą także konieczność rozbudowy sieci dróg.

Kolejna inwestycja mająca poprawić komfort pieszych i rowerzystów

– Przygotowujemy się do inwestycji, która zdecydowanie wpłynie na poprawę ukłądu drogowego wokół planowanego terminalu. Chodzi o tzw. przejście przez Zduńską Wolę w ciągu DW-482 – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Dodaje, że instytucja ma już kompletną dokumentację i pozwolenie ZRID na budowę. Na razie nie jest jednak znana dokładna data rozpoczęcia realizacji prac, bo ZDW czeka na zabezpieczenie odpowiednich środków w budżecie.

Założenia przewidują przebudowę drogi w istniejącym śladzie w ciągu zduńskowolskich ulic Łaskiej i Łódzkiej na odcinku niespełna pięciu kilometrów. Jednym z najważniejszych elementów inwestycji ma być ujednolicenie szerokości jezdni do dwóch pasów o szerokości 3,5 m każdy. Skorygowane mają zostać łuki poziome i pionowe, a sześć skrzyżowań ma zostać rozbudowane. Podobnie jak w przypadku większości realizowanych aktualnie inwestycji ZDW, projekt obejmuje także budowę chodników i dróg rowerowych.

Przewidziano stanowisko do kontroli ruchu towarów


Nietypowym elementem przedsięwzięcia ma być natomiast budowa stanowiska do ważenia i kontroli przez ITD. Plan inwestycji zakłada również przebudowę infrastruktury podziemnej, odwodnienia itp., a także budowę zatok autobusowych. Rozbudowana droga stanie się jednym z ważniejszych korytarzy do oddalonej od centrum dzielnicy Karsznice.

Dodajmy, że budowa centrum przeładunkowego PKP Cargo będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Samorząd zabiegał zresztą o realizację inwestycji od lat. Zmiany w układzie drogowym mają być zatem kolejną formą wsparcia przedsięwzięcia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5