Partnerzy serwisu:
Miasto

Warszawa. Będzie ważna zmiana na Służewcu. Przedłużą ulicę Suwak

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
15-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Warszawa. Będzie ważna zmiana na Służewcu. Przedłużą ulicę Suwak
fot. Google Maps
W biznesowej części warszawskiego Służewca powstanie nowe połączenie drogowe. Ulica Suwak połączy się z ul. Cybernetyki. Inwestycję we współpracy z miastem sfinansują prywatni inwestorzy. To będzie duża zmiana zwłaszcza dla tych, którzy pracują w tej okolicy.

W sprawie realizacji inwestycji porozumieli się prywatni inwestorzy: spółki Adgar Poland, Syrena Real Estate wspólnie z PineBridge Benson Elliot, AFI Europe oraz miasto st. Warszawy, które przekazało grunty pod przebudowę. Koszt inwestycji wyniesie 15 mln złotych. Pierwsze prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

W ramach inwestycji powstać ma 600-metrowy odcinek drogi z jednym pasem ruchu w każdym kierunku, chodnikiem i ścieżką rowerową. Będą także nowe miejsca parkingowe oraz dwa przystanki autobusowe przy stacji SKM Służewiec. Inwestycja połączy ulice Suwak i Cybernetyki.

Przedłużenie ul. Suwak powinno zmniejszyć natężenie ruchu samochodów w obrębie ulic Postępu, Marynarskiej, Domaniewskiej i Konstruktorskiej, co zwiększy komfort tak mieszkańców, jak i dojeżdżających do pracy w pobliskich biurowcach. 


Koszt inwestycji wyniesie 15 mln zł. Strona finansującą będą spółki: Adgar Poland, a także Syrena Real Estate z PineBridge Benson Elliot oraz AFI Europe. Miasto st. Warszawa, które pozostanie właścicielem trasy po oddaniu jej do ruchu, już przekazało część gruntów pod planowaną inwestycję.Wyświetl większą mapę

- Inwestorów oraz Miasto Warszawa jednoczy w tym projekcie wspólny cel – konsekwentne zwiększanie atrakcyjności tej części Mokotowa oraz tworzenie przestrzeni do harmonijnego rozwoju urbanistyki łączącej mieszkalną tkankę miejską z funkcjami biznesowymi. Cieszymy się bardzo, że wieloletnie wysiłki o uruchomienie tej inwestycji doprowadziły do porozumienia i wkrótce będziemy mogli przystąpić do prac z korzyścią dla wszystkich, przyszłych beneficjentów przedłużenia ul. Suwak – mówi Robert Włoszek, dyrektor operacyjny w Adgar Poland.

Zakończenie prac planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5