Partner serwisu
Polityka i prawo

Nowe dotacje na stare projekty

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
16-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Puls Biznesu

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
Nowe dotacje na stare projekty
fot. GDDKiA
Część pieniędzy z nowej unijnej perspektywy będzie wykorzystana na sfinansowanie nieukończonych projektów drogowych i kolejowych w ramach perspektywy, która dobiega końca. Jak podaje Puls Biznesu, chodzi o 7,65 mld zł.

Środki te zostaną zaczerpnięte z puli w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021-2027. Program, który ma być uruchomiony niebawem, przewiduje 11 mld euro, tj. ok. 35,5 mld zł na zadania drogowe i kolejowe. To z tej puli mają być zaczerpnięte środki na projekty, które nie zostaną ukończone przed końcem 2023 r.

W przypadku inwestycji kolejowych, które z podobnego mechanizmu korzystały także na przełomie poprzedniej i obecnej perspektywy finansowej, „fazowane” będą inwestycje o wartości 5,8 mld zł. Zgodę na przesunięcia musi jeszcze wydać Komisja Europejska. Na razie, jak donosi Puls Biznesu, akceptacja KE jest dla modernizacji linii kolejowej Ełk – Giżycko.

W przypadku dróg chodzi o 1,85 mld zł. Inwestycje, które nie zostaną ukończone w bieżącej perspektywie, to m.in. A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec, S7 Widoma – Kraków czy S1 Kosztowy – Bielsko-Biała.

Żeby wykorzystać środki z nowej perspektywy na potrzeby fazowania starych projektów, potrzebne będą nowe nabory wniosków. Te mają ruszyć w listopadzie tego roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5