Partnerzy serwisu:
Biznes i przemysł

Budimex otworzył 43. Strefę Rodzica w Bielsku-Białej

Dalej Wstecz
Autor:

Budimex

Data publikacji:
08-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
07-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Budimex

Podziel się ze znajomymi:

Budimex kontynuuje program "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom" skierowany do dziecięcych oddziałów polskich szpitali. 27 maja br. otwarto kolejną wyjątkową przestrzeń dla najmłodszych pacjentów Szpitalu Pediatrycznego w Bielsku-Białej. To 43. przestrzeń dla rodziców na oddziałach pediatrycznych w Polsce, stworzona od podstaw i zaprojektowana z myślą o stworzeniu miejsca, w którym dzieci i ich rodzice mogą oderwać się od szpitalnej rzeczywistości.

W poniedziałek 27 maja Budimex, oficjalnie przekazał nową część Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej w ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Ogólnopolski program społeczny Budimeksu w trakcie 10 lat, stworzył już 43 przestrzenie na oddziałach dziecięcych w polskich szpitalach, przeznaczone dla maluchów i ich rodziców. Dzięki tej przestrzeni, najmłodsi pacjenci w województwie Śląskim będą mogli na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i spędzać wolny czas w ciekawy sposób. Szacuje się, że Strefa Rodzica szpitalu w Bielsku-Białej w skali roku, będzie użytkowana przez około 8 tys. hospitalizowanych dzieci.

Budimex dzięki wsparciu swoich wolontariuszy kompletnie odmienił wygląd dotychczasowej świetlicy, kuchni oraz łazienki w Szpitalu Pediatrycznym Bielsku-Białej. Nowy pokój zabaw został dostosowany do pacjentów w różnym wieku. Najmłodsze dzieci otrzymały przestrzeń idealną do zabawy, za to starsi podopieczni mogą czerpać radość z nauki i swojej twórczości. Pokój został uzupełniony komfortowymi sofami i fotelami, a łazienka oraz kuchnia przeszły gruntowne zmiany funkcjonalne, aby mogły służyć zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

– To dla mnie wielka przyjemność i zaszczyt, że mogliśmy oddać we współpracy ze szpitalem nową Strefę Rodzica. To 43 realizacja w ramach naszego programu społecznego i trzecia w tej części Polski. Wcześniej Budimex zrealizował podobne przestrzenie w szpitalach w Chorzowie i w Raciborzu. Szpital Pediatryczny, w którym się znajdujemy jest największą w regionie placówką medyczną dla dzieci, dlatego wiemy jak ważne było stworzyć w tym miejscu przestrzeń przyjazną dla dzieci i rodziców – mówi Anna Karyś-Sosińska Członek Zarządu Budimex SA, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

– Firma Budimex od ponad 10 lat angażuje się we wsparcie dziecięcych oddziałów polskich szpitali. Projekt posiada również ogromną wartość edukacyjną. Propaguje korzyści emocjonalne i wspiera proces leczenia poprzez zaangażowanie rodziców w opiekę nad chorym dzieckiem. Cieszę się, że wraz z moim zespołem mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do powstania Strefy Rodzica w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej – dodaje Anna Karyś-Sosińska.

Z ramienia gospodarzy w wydarzeniu udział wzięła Katarzyna Czauderna – Dyrektor ‎szpitala. Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, ‎reprezentowała Anna Karyś-Sosińska, Członek Zarządu Budimex SA oraz Wojciech Głuc , Dyrektor Rejonu Budownictwa Kolejowego Budimex SA. ‎Na wydarzeniu pojawili się także: ‎przedstawiciele samorządu powiatowego, lokalnych podmiotów i organizacji.‎
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Budimex: Weryfikujmy potencjał i dorobek uczestników przetargów

Biznes i przemysł

Budimex: Weryfikujmy potencjał i dorobek uczestników przetargów

Roman Czubiński 31 maja 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Budimex: Weryfikujmy potencjał i dorobek uczestników przetargów

Biznes i przemysł

Budimex: Weryfikujmy potencjał i dorobek uczestników przetargów

Roman Czubiński 31 maja 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5