Partner serwisu
Biznes i przemysł

Budimex wejdzie do WIG20

Dalej Wstecz
Autor:

ep.

Data publikacji:
01-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
01-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Budimex wejdzie do WIG20
fot. Budimex
Największa firma budowlana w Polsce – Budimex wejdzie do grupy największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – indeksu WIG20. Znajdzie się także w indeksie WIG20TR.

O zmianach poinformowała GPW Benchmark. Rewizja indeksów nastąpi z dniem 15 marca tego roku. Budimex zastąpi w WIG20 Asseco.

Ostatnio Budimex był notowany w indeksie WIG40 – średnich firm notowanych na giełdzie.

Dla Budimeksu to powrót do indeksu WIG20 po 20 latach. – Wejście Budimeksu do indeksu WIG20 jest wyrazem uznania dla ponad siedmiu tysięcy naszych pracowników – ich pasji, zaangażowania i budowania wartości spółki i naszej Grupy – pisze w oświadczeniu Zarząd Budimeksu.

Jak czytamy, rozwój Budimeksu wspiera długoterminowa strategia, dywersyfikacja usług, jak i rynków na których działa firma. Firma przypomina, że Budimex zadebiutował na giełdzie w 1995 roku i w początkowych latach należał do grona tzw. blue chipów (przyp. do 2004 roku). Później w następstwie rozwoju rynku kapitałowego i zwiększenia liczby emitentów na giełdzie, spółka należała do mniejszych krajowych indeksów.

 – Wraz z rozwojem gospodarczym kraju, rozwijał się również Budimex. Od 15 lat regularnie dzielimy się zyskiem z akcjonariuszami i podatkami w Polsce. Charakteryzujemy się wieloletnią rentownością i stabilnym biznesem. Robimy to odpowiedzialnie, z poszanowaniem wszystkich naszych interesariuszy i środowiska. Dziękujemy, naszym ludziom, akcjonariuszom, klientom i partnerom biznesowym za zaufanie i wsparcie, które są motorem napędowym naszego rozwoju – pisze Zarząd w komunikacie.

Zarządzający przedsiębiorstwem budowlanym dodają, że powrót po 20 latach przerwy do WIG20 stanowi potwierdzenie pozycji na krajowym rynku giełdowym. - Dołączenie do tego grona to nie tylko prestiż, ale także nowe wyzwania i możliwości. Jesteśmy przekonani, że obecność w indeksie WIG20 zyskamy dodatkową widoczność inwestorów krajowych oraz zagranicznych. To także odpowiedzialność i zobowiązanie za rozwój polskiego rynku kapitałowego i gospodarki polski, której jesteśmy istotną częścią.

Budimex w 2023 roku wypracował przychody na poziomie ponad 9,8 mld zł i ponad 746 mln zł zysku netto. Grupa ma w portfelu zamówień kontrakty o wartości ponad 13 mld zł i szansę na pozyskanie zleceń o takiej samej wartości – taką wartość mają oferty Budimeksu, które znajdują się na pierwszych miejscach u różnych zamawiających.

Od 15 lat Budimex rokrocznie wypłaca dywidendę.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Porr ma nowego członka zarządu

Biznes i przemysł

Porr ma nowego członka zarządu

Redakcja 16 lutego 2024

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Porr ma nowego członka zarządu

Biznes i przemysł

Porr ma nowego członka zarządu

Redakcja 16 lutego 2024

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5