Partnerzy serwisu:
Biznes i przemysł

Cemex już od 10 lat wspiera program dla studentów architektury

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
12-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Cemex Polska

Podziel się ze znajomymi:

Konkurs dla Młodych Architektów rozstrzygnięty! Wyniki rywalizacji poznaliśmy 6 czerwca br. podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Wydarzenie stanowiło finałowy akcent kolejnej edycji programu edukacyjnego “Builder for the Future”, skierowanego do studentów i absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z architekturą lub branżą budowlaną. Już po raz 10. partnerem strategicznym programu był Cemex Polska.

Inauguracja 11. edycji programu “Builder for the Future” realizowanego przez miesięcznik „Builder” oraz partnerów strategicznych, miała miejsce 23 października 2023 roku w Warszawie, podczas imprezy 4 FUTURE DAY. W wydarzeniu, na które złożyły się liczne wykłady i konsultacje z przedstawicielami firm partnerskich, uczestniczyło liczne grono studentów i architektów.

W kolejnych miesiącach spotkania w podobnej formule odbyły się także w innych miastach. O architekturze i branży budowlanej dyskutowano podczas Dni Młodego Architekta na uczelniach technicznych oraz warsztatach edukacyjnych. W sumie we wszystkich jedenastu edycjach wzięło udział około 18 tys. osób.

Dni Młodego Architekta cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem studentów. To dowód na to, że młodzi adepci architektury, stojący u progu wyboru ścieżki zawodowej, bardzo potrzebują takich wydarzeń. Spotkania z naukowcami i praktykami to dla nich okazja, by skonfrontować własne oczekiwania z rzeczywistością i na tej podstawie świadomie wybrać kierunek, w którym chcą się dalej rozwijać – mówi Paulina Szczawińska-Rybak, Marketing Leader Central Europe w Cemex Polska. – Wielu uczestników Dni Młodego Architekta interesowało się ofertą Cemex, w tym naszymi rozwiązaniami dla zrównoważonego budownictwa. Cieszę się, że mogliśmy się z nimi podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem – dodaje.

Konkurs dla Młodych Architektów

Tradycyjnie, programowi “Builder for the Future” towarzyszył Konkurs dla Młodych Architektów. Zadanie konkursowe polegało na architektonicznym projekcie koncepcyjnym stanowiącym dla autora (autorów) wyzwanie i będącym autorskim spojrzeniem na architekturę.

Spośród ponad dwustu nadesłanych prac Kapituła przyznała nagrody siedmiu projektom. Laureatami pierwszego miejsca zostało dwóch autorów Dominika Cieplak oraz Kamil Federyga z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej za pracę pod tytułem “Biała woda. Ból niepamięci”. Druga lokata przypadła w udziale ex aequo Karolinie Krużyckiej z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej za pracę “Tężnia solankowa w Kołobrzegu jako fenomen tradycji we współczesnym wydaniu” oraz Agnieszce Wiecha, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej – praca pod tytułem “Przystań Ludzi Drogi”. Decyzją Kapituły, w konkursie przyznano także cztery wyróżnienia.

Zwycięzcom konkursu przypadły w udziale nagrody pieniężne, a wyróżnione prace będą prezentowane na łamach publikacji przygotowywanych przez magazyn Builder.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Lekcja o bezpieczeństwie z... Czerwonym Kapturkiem

Biznes i przemysł

Lekcja o bezpieczeństwie z... Czerwonym Kapturkiem

Cemex Polska 07 czerwca 2024

Znamy już laureatów II edycji programu EkoPRODUCENT Cemex Polska

Biznes i przemysł

Cemex doceniony za zarządzanie różnorodnością w pracy

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Lekcja o bezpieczeństwie z... Czerwonym Kapturkiem

Biznes i przemysł

Lekcja o bezpieczeństwie z... Czerwonym Kapturkiem

Cemex Polska 07 czerwca 2024

Znamy już laureatów II edycji programu EkoPRODUCENT Cemex Polska

Biznes i przemysł

Cemex doceniony za zarządzanie różnorodnością w pracy

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5