Partnerzy serwisu:
Biznes i przemysł

GDDKiA zapewnia, że nie oszczędza na utrzymaniu dróg

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-08-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
GDDKiA zapewnia, że nie oszczędza na utrzymaniu dróg
fot. pixabay.com/pl/MichaelGaida
Koszty oznakowania poziomego dróg w I półroczu tego roku były o 60 proc. wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – stwierdza GDDKiA. Przyznaje jednocześnie, że w niektórych województwach wykonanych prac w tym zakresie było mniej.

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa zwróciła uwagę, że w pierwszej części roku firmy zajmujące się utrzymaniem dróg sygnalizują, że zakres prac związanych z oznakowaniem poziomym zmalała. Mowa w tym przypadku wyłącznie o kontraktach obmiarowych.

To kłopotliwe dla firm, które notują spadek obrotów. Jednocześnie przedsiębiorcy nie są w stanie na tym etapie uzupełnić koszyka zleceń, gdyż spodziewając się większego zakresu prac w już posiadanych kontraktach, nie startowały w przetargach. Izba zwróciła się do Drogowej Dyrekcji z prośbą o przyjrzenie się tej sprawie.

GDDKiA poinformowała, że utrzymanie dróg jest przedmiotem dużej uwagi zarządcy. Jak wyliczono, w I półroczu tego roku na zadania związane z oznakowaniem poziomym dróg wydano 60 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie potwierdziła, że w pięciu oddziałach w tym segmencie wykonano mniej robót. Według GDDKiA, spadek jest niewielki, sięgający ok. 10 proc.

Dyrekcja zapewnia jednocześnie, że mniejszy zakres prac nie jest wynikiem oszczędności, lecz następstwem m.in. pandemii – część prac utrzymaniowych po wybuchu pandemii została przeniesiona na drugie półrocze.

W piśmie do OIGD wicedyrektor GDDKiA Marcin Nowicki podkreślił, że w swoich działaniach inwestor musi łączyć kwestie bezpieczeństwa na drogach, sytuację wykonawców prac utrzymaniowych, odpowiednią realizację umów w tym zakresie a także sytuacje epidemiczną wynikającą z Covid-19.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5