Partner serwisu
Biznes i przemysł

Spory spadek produkcji budowlano-montażowej. GUS podał wyniki za luty

Dalej Wstecz
Autor:

GR

Data publikacji:
22-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Spory spadek produkcji budowlano-montażowej. GUS podał wyniki za luty
fot. freepik.com
Spadła o 4,9 %, licząc rok do roku oraz wzrosła o 12,1 % w stosunku do stycznia – znamy lutowe wyniki produkcji budowlano-montażowej.

Spadła o 4,9 %, licząc rok do roku oraz wzrosła o 12,1 % w stosunku do stycznia – znamy lutowe wyniki produkcji budowlano-montażowej.

Wstępne dane podał Główny Urząd Statystyczny. W lutym 2024 roku odnotowany został spadek produkcji budowlano-montażowej w skali roku we wszystkich działach budownictwa. Dla przedsiębiorstw, których podstawową działalnością były prace związane ze wznoszeniem budynków, spadek produkcji wyniósł 0,3%, wśród jednostek realizujących prace budowlane specjalistyczne - 7,2%, a zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - 7,8%.

Produkcja budowlano-montażowa w lutym 2024 roku, w porównaniu z lutym 2023 r., była wyższa dla robót inwestycyjnych - o 6,4%, natomiast dla robót remontowych niższa - o 20,5% (w 2023 r. odnotowano wzrosty odpowiednio o 8,5% oraz o 4,1%).

W stosunku do stycznia 2024 roku we wszystkich działach zaobserwowany został wzrost produkcji, przy czym wśród jednostek zajmujących się wznoszeniem budynków wyniósł on 20,6%, w jednostkach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej - 9,6%, a wykonujących prace budowlane specjalistyczne - 5,1%.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych, produkcja budowlano-montażowa w lutym 2024 r. ukształtowała się na poziomie o 5,7% niższym r/r oraz o 2 % wyższym w porównaniu ze styczniem 2024 roku.

W analizie bierze się pod uwagę firmy zatrudniające ponad 9 osób.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5