Partner serwisu
Biznes i przemysł

Technologiczne rozwiązania branży kruszyw

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
26-02-2024
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Technologiczne rozwiązania branży kruszyw
zdjęcie poglądowezdjęcie poglądowe
Dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, optymalizujących proces wydobycia i produkcji to tylko jedna z wielu różnorodnych płaszczyzn działalności firmy MARGO. Od ponad 30 lat branża kruszyw nie ma dla nich tajemnic, a komponenty, które oferują swoim partnerom biznesowym to innowacyjne rozwiązania pochodzące wyłącznie z renomowanych źródeł. Produkty znajdujące się w ofercie firmy kompleksowo zaspokajają potrzeby klientów, poprzez możliwość stworzenia indywidualnych komponentów dla każdej branży.

Przesiewanie kruszywa - od czego zacząć?

Podajniki, sortowniki oraz przesiewacze wibracyjne, określane także jako układy swobodnie drgające, charakteryzują się generowaniem drgań za pomocą silników wibracyjnych, wałów z układem mas wirujących lub wzbudników. Głównym celem tych wibracji jest indukowanie ruchu posuwisto-zwrotnego materiałów sypkich. Aby zapewnić swobodne drgania układu, konieczne jest zastosowanie elastycznego podparcia, które jednocześnie izoluje drgania przekazywane do podłoża. Powszechnie wykorzystywanym rozwiązaniem są sprężyny śrubowe, choć spotyka się także opcje rzadziej stosowane, takie jak sprężyny płaskie. Wzrasta także popularność zawieszeń oscylacyjnych, takich jak te dostarczane przez Resatec.

Proces przesiewania wibracyjnego, dominujący w kontekście eksploatacji kruszyw w kopalniach, znalazł adekwatne wsparcie w postaci silników wibracyjnych elektrycznych. W ofercie sklepu MARGO dostępne są jednostki o prędkościach obrotowych 750, 1000 oraz 1500 obr/min z serii MVE Standard, dedykowane do zastosowań w przesiewaniu i podawaniu wibracyjnym. Ponadto, w katalogach znajdziemy również silniki wibracyjne pneumatyczne rolkowe, młotki pneumatyczne ciągłego uderzania i pojedynczego uderzania marki OLI, której firma MARGO jest autoryzowanym dystrybutorem.

Wykorzystanie produktów czołowych producentów w przemyśle kruszyw

Rozwiązania marki Loctite odgrywają istotną rolę w sektorze wydobywczym. Znajdują zastosowanie w łączeniu i uszczelnianiu różnorodnych elementów. Na przykład, kleje Loctite są efektywne przy łączeniu metalowych ram przenośników taśmowych, elementów z tworzyw sztucznych czy gumowych wykładzin. Ponadto, produkty tej firmy są używane do uszczelniania złączy i przewodów w systemach transportu kruszyw.

W sektorze kruszyw, produkty Loctite wspierają konserwację i naprawę maszyn oraz ich komponentów. Na przykład, kleje do metalu znajdują zastosowanie przy naprawie pęknięć i uszkodzeń w maszynach do kruszenia i sortowania kruszyw. Umożliwiają również skuteczną naprawę uszkodzeń w gumowych taśmach transportujących i uszczelkach, przyczyniając się do utrzymania wydajności i trwałości urządzeń.

Produkty tej firmy, dystrybuowane przez MARGO, są wykorzystywane do tworzenia uszczelnień i powłok, które mają na celu ochronę powierzchni przed korozją, ścieraniem i erozją. Specjalne powłoki antykorozyjne i antyelektrostatyczne mogą być stosowane na elementach maszyn, chroniąc je przed działaniem agresywnych substancji chemicznych obecnych w kruszywach. Ponadto są skutecznym rozwiązaniem do uszczelniania połączeń rur czy zbiorników, gwarantując szczelność i eliminując potencjalne wycieki.

Warto zaznaczyć, że indywidualny wybór produktów zależy od konkretnych wymagań i warunków pracy w danym przedsiębiorstwie sektora kruszyw. Przed zastosowaniem nowych komponentów zawsze zaleca się zapoznanie się z ich specyfikacją techniczną oraz skonsultowanie się z producentem w celu doboru odpowiednich produktów i metod aplikacji, aby zapewnić optymalną wydajność każdego produktu.
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Te firmy utrzymują drogi na zlecenie GDDKiA

Drogi i autostrady

Te firmy utrzymują drogi na zlecenie GDDKiA

ep. 06 czerwca 2023

Czyżew: Zakończenie modernizacji stacji jeszcze w tym roku

Intermodal i logistyka

Wrocław. Mosty Chrobrego z pozwoleniem budowlanym

Drogi i autostrady

Track-Tec: Brak nowych przetargów to olbrzymi problem dla producentów

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Te firmy utrzymują drogi na zlecenie GDDKiA

Drogi i autostrady

Te firmy utrzymują drogi na zlecenie GDDKiA

ep. 06 czerwca 2023

Czyżew: Zakończenie modernizacji stacji jeszcze w tym roku

Intermodal i logistyka

Wrocław. Mosty Chrobrego z pozwoleniem budowlanym

Drogi i autostrady

Track-Tec: Brak nowych przetargów to olbrzymi problem dla producentów

Intermodal i logistyka

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5