Partner serwisu
Biznes i przemysł

Znamy zwycięzców konkursu CEMEX-Tec Award 2020

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-10-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Znamy zwycięzców konkursu CEMEX-Tec Award 2020
fot. mat. pras.
W dziesiątej edycji konkursu CEMEX-Tec Award zostały wyróżnione 33 projekty społeczne z 13 krajów na świecie. Inicjatorzy zmian społecznych mogli zgłaszać swoje projekty w ramach czterech kategorii: Transformacje Społeczne, Przedsiębiorcy Społeczni, Przedsiębiorczość wspólnotowa i Skuteczne działanie w partnerstwie. Wśród wyróżnionych innowatorów oraz organizacji po raz pierwszy znalazła się organizacja z Polski, Fundacja „Świat Wrażliwy” z Gdańska.

W kategorii Transformacje Społeczne zostały wyróżnione dwa projekty – autorstwa Nadily Nega z Panamy w kategorii międzynarodowej oraz projekt studencki Rescate de Variedades Nativas de Caféz Meksyku. Zwycięzcy otrzymali kapitał zalążkowy w wysokości 25.000 USD na kontynuację swojej działalności.

W kategorii Przedsiębiorcy Społeczni wyróżniono 15 projektów, w tym 3 pierwsze miejsca otrzymały finansowanie w kwocie 10.000 USD. Zwycięzcami zostali: Daniel Gutiérrez z projektu “Ocalić Amazonię” z Kolumbii, Eimy Barahona z projektu „TeleSanMosquitia” w Hondurasie oraz Eddy Alvarado z projektu „Agro360” na Dominikanie.

W kategorii Przedsiębiorcy Społeczni wyróżniono projekt pt. „Caffe Aktywni”, którego liderem jest Jolanta Rychlik z Fundacji „Świat Wrażliwy” z Gdańska. To pierwszy projekt z Polski, który znalazł się w finale międzynarodowego konkursu CEMEX.

Celem inicjatywy „Caffe Aktywni” jest aktywizacja dwóch grup społecznych: osób w wieku senioralnym oraz osób z niepełnosprawnościami, poprzez wspólne aktywności związane z prowadzeniem kawiarni. Osoby, które pracują w Caffe Aktywni mają możliwość rozwoju umiejętności, wymiany doświadczeń i otrzymania wsparcia w rozwoju poprzez współpracę, również międzypokoleniową. Przedstawiciele Fundacji „Świat Wrażliwy” uczestniczyli w międzynarodowym wydarzeniu „Experience Week” organizowanym przez CEMEX dla laureatów konkursu.

W kategorii Przedsiębiorczość Wspólnotowa wyróżniono dziesięć projektów, w tym trzy z nich otrzymały kapitał zalążkowy w wysokości 10.000 USD. Zwycięzcami zostali Esteban Van Dam z projektu Energía Eólica de Cholila w Argentynie, Luz Díaz z projektu „Implementacja kompleksowego systemu kompostowania” w Kolumbii oraz Marlon Webb z „Bosques para Nacer Agua” z Kostaryki.

W kategorii Skuteczne działanie w partnerstwie wyłoniono trzech meksykańskich i trzech międzynarodowych zwycięzców, którzy w ramach nagrody otrzymali specjalistyczne szkolenie.

W tegorocznej edycji konkursu CEMEX-Tec Award zostało nadesłanych 1678 projektów z 61 krajów. Ze względu na pandemię, wydarzenie Experience Week oraz ceremonia przyznania nagród odbyły się online w terminie od 21 września do 2 października. Laureaci konkursu mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz uczestniczyć w wykładach prowadzonych m.in. przez Mathewa Manosa, dyrektora generalnego Verynice, Rona Garana, byłego astronauty NASA oraz Cristiny Ortiz, koordynator Business Innovation Node na Universidad Iberoamericana del Golfo. Wydarzenie było organizowane we współpracy z partnerami konkursu: Ashoka, Unreasonable México, Make Sense, Impact HUB, Disruptivo TV oraz yCo.

– Innowacje są częścią DNA CEMEX, dlatego ośrodek CEMEX-Tecnológico de Monterrey przyczynia się do realizacji naszego celu, jakim jest budowanie lepszej przyszłości. W tym roku świętujemy dekadę innowacji społecznych, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawy jakości życia i rozwoju bardziej zrównoważonych społeczności i miast – powiedział Ricardo Naya, prezes CEMEX Meksyk.

– Jestem dumna z rozwoju konkursu CEMEX-Tec Award. To już dziesięć lat odkąd ramię w ramię współpracujmy i rozwijamy się ze zwycięzcami konkursu i naszymi partnerami. Inspiruje mnie to do dalszego rozwoju, we współpracy z ponad 8600 przedsiębiorcami z 90 krajów i kontynuowania budowania społeczności – powiedziała Martha Herrera, Globalna Dyrektor CSR CEMEX i Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju CEMEX-Tec w Monterrey.

Od dziesięciu lat CEMEX i Centrum Zrównoważonego Rozwoju CEMEX-Tecnológico de Monterrey przyznają nagrodę CEMEX-Tec Award, aby wspierać projekty społeczne o dużym oddziaływaniu, które promują wzrost gospodarczy i zaangażowanie społeczne, z naciskiem na ochronę zasobów naturalnych na całym świecie. W ciągu 10 lat nagrodę CEMEX-Tec Award otrzymało łącznie 5443 projektów z 90 krajów na całym świecie.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

XXIII Ogólnopolski Kongres Zarządców Dróg Powiatowych

Biznes i przemysł

O polityce spójności na VIII Europejskim Kongresie Samorządów

Biznes i przemysł

Pozostałe z wątku:

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Biznes i przemysł

Cemex Polska partnerem wystawy prac Fridy Kahlo

Cemex Polska 13 sierpnia 2023

Zobacz również:

XXIII Ogólnopolski Kongres Zarządców Dróg Powiatowych

Biznes i przemysł

O polityce spójności na VIII Europejskim Kongresie Samorządów

Biznes i przemysł

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5