Partner serwisu
Biznes. Przemysł. Cyfryzacja

Trojanowski (STRABAG): Zrobiliśmy krok do profesjonalizacji polskiego rynku

Dalej Wstecz
Partner działu

Partnerzy działu:

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
26-06-2026
Ostatnia modyfikacja:
26-06-2026
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

Definicja local content zaproponowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych zwraca uwagę na siłę podmiotów krajowych, lokalne kompetencje i zakorzenienie na polskim rynku. To ważny krok w kierunku profesjonalizacji polskiego rynku – wskazuje Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG.  

– Z zadowoleniem przyjmuję definicję local content wypracowaną pod auspicjami Ministerstwa Aktywów Państwowych, to bardzo dobry krok w dyskusji o profesjonalizacji polskiego rynku – powiedział Wojciech Trojanowski podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej.  

Jak zauważył, polityka związana z komponentem krajowym odnosi się nie tylko do zamówień publicznych, ale także do zamówień realizowanych poza trybem ustawowym. – Zwracamy uwagę na zakorzenienie się w polskiej gospodarce, na siłę podmiotów krajowych, na lokalne kompetencje, lokalne finansowanie, zatrudnianie w Polsce pracowników na polskich zasadach i płacenie podatków w Polsce – wskazuje. – Kodeks dobrych praktyk w powiązaniu z polityką zakupową państwa są bardzo dobrym sygnałem dla całego rynku zamówień publicznych i zakupów realizowanych przez spółki skarbu państwa poza reżimem zakupów publicznych – dodaje.  

Odnosząc się do sytuacji na rynku budowlanym zauważa, że poprzedni rok przyniósł dużą liczbę przetargów w branży kolejowej i obecny rok pod tym względem wygląda podobnie. – Jako spółka niedawno podpisaliśmy jedną ze znaczących umów na rynku kolejowym – chodzi o rozbudowę linii kolejowej nr 201 – informuje dodając, że z nadzieją patrzy na rynek kolejowy.  

– Mam nadzieję, że dojdzie do uchwalenia ustawy o funduszu kolejowym, która zapewni i ustabilizuje finansowanie inwestycji kolejowych. Liczymy się z dużym wyzwaniem inwestycyjnym w kolejnych latach – stwierdza Wojciech Trojanowski i zapewnia, że STRABAG jest na nie przygotowany. 
Partner działu

Partnerzy działu:

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kuś (CPK): Budowa Portu Polska wchodzi w fazę realizacji

Inżynieria i innowacje

Kasiński (GrECo): Ryzyka nie trzeba się bać, tylko nim zarządzać

Biznes. Przemysł. Cyfryzacja

Joanna Lech (CUPT): Jest ryzyko ograniczenia środków na pomoc techniczną

Biznes. Przemysł. Cyfryzacja

Aldesa: Potrzeba spójnego programu zarządzania drogami samorządowymi

Drogi i autostrady

Pesymistyczna nowa perspektywa finansowa UE dla rozwoju dróg w Polsce

Polityka i prawo

Zobacz również:

Kuś (CPK): Budowa Portu Polska wchodzi w fazę realizacji

Inżynieria i innowacje

Kasiński (GrECo): Ryzyka nie trzeba się bać, tylko nim zarządzać

Biznes. Przemysł. Cyfryzacja

Joanna Lech (CUPT): Jest ryzyko ograniczenia środków na pomoc techniczną

Biznes. Przemysł. Cyfryzacja

Aldesa: Potrzeba spójnego programu zarządzania drogami samorządowymi

Drogi i autostrady

Pesymistyczna nowa perspektywa finansowa UE dla rozwoju dróg w Polsce

Polityka i prawo

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5